دانشگاه نیو برانزویک


University of New Brunswick
اپلای در دانشگاه نیو برانزویک جهت اخذ پذیرش تحصیلی
دانشگاه نیوبرانزویک که یک دانشگاه دولتی است علارغم رتبه معمولی، تاثیر بسزایی در پیشرفت علم و تکنولوژی گذاشته است. شیوه اپلای/ثبت نام در این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های کادایی است. در صورتی که این دانشگاه را انتخاب کرده اید حتما وب سایت این دانشگاه را جهت پی بردن به شیوه اخذ پذیرش و کمک هزینه تحصیلی مطالعه کنید.

دانشگاه نیوبرانزویک (New Brunswick (UNB یک دانشگاه دولتی است که در فردریکتون و سنت جان، نیوبرانزویک واقع‌شده است. مناطق بکر در نیوبرانزویک به‌وفور یافت می‌شود. 85 درصد این استان پوشیده از جنگل است. استان نیوبرانزویک دارای منابع سرشار طبیعی بوده که بخش اصلی اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد. با توجه به مساحت زیاد جنگل‌ها، محصولات چوبی از صادرات اصلی این استان است. هزینه زندگی در استان نیوبرانزویک به‌قدری پایین است که با یک درآمد معمولی می‌توان زندگی راحتی داشت. درآمد متوسط خانواده در این استان 46,400 $ بوده که جز کمترین‌ها در کانادا است. البته هزینه‌های زندگی و مسکن نیز معمولاً پایین است. نرخ جرم و جنایت بسیار پایین‌تر از متوسط کانادا است که این استان را به محلی امن مبدل کرده است. مسکن در استان نیوبرانزویک ارزان و قابل‌دسترس است. به دلیل وجود تعداد زیادی دانشجو این شهر جوی زنده دارد و جشنواره سالانه Harvest Jazz and Blues هنرمندان جهان را به سمت خود جذب می‌کند. فن‌آوری اطلاعات دیگر بخش مهم این شهر است که نتیجه وجود درصد بالای افراد دارای تحصیلات عالی است. دانشگاه‌های این استان از سطح علمی بالایی برخوردار می‌باشند و دانشگاه‌ها نقش مهمی را در تغییر ساختار اقتصادی استان از منابع طبیعی به خدمات و فن‌آوری حرفه‌ای ایفا می‌کنند. دانشگاه New Brunswick یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است و برنامه‌های آموزشی سطح بالایی در مهندسی و کامپیوتر ارائه می‌دهد.

 

دانشگاه نیوبرانزویک قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌زبان در کانادا و ازجمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دولتی در شمال آمریکا است. UNB به‌وسیله گروهی از هفت نفر وفاداری که ایالت متحده را پس از انقلاب آن ترک نمودند تأسیس گردید. دانشگاه بیش از ۷۵ مدرک را در ۱۴ دانشکده در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در دو دانشگاه اصلی ارائه می‌نماید. UNB به‌عنوان کارآفرین‌ترین دانشگاه کانادا در جوایز آغاز سال ۲۰۱۴ انتخاب گردید.

 

 در حال حاضر دانشگاه نیوبرانزویک حدود ۹۰۰۰ دانشجو دارد. حدود 75% تحقیقات دانشگاهی در نیوبرانزویک در دانشگاه نیوبرانزویک انجام می‌شود. مرکز علوم فضایی سیاره‌ای دانشگاه نیوبرانزویک تنها مرکز با امکانات تصویربرداری سیاره‌ای در کانادا است که موردحمایت ناسا است. مرکز MRI دانشگاه از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین آزمایشگاه‌های تصویربرداری با مواد رزنانس مغناطیسی در جهان است. موسسه کانادایی مطالعات رودخانه در دانشگاه نیوبرانزویک جهت پاکیزه و ایمن نگه‌داشتن رودخانه‌ها فعالیت می‌کند. مرکز مطالعات ساحلی و آبزی‌پروری در مناطق کانادا، کارائیب، انگلستان، مدیترانه، آمریکای جنوبی، استرالیا و قطب جنوب فعالیت دارد. مرکز مطالعات Gregg درزمینهٔ مطالعات جنگ و جامعه، به داشتن درک جهانی از تعارضات مدرن امروزی کمک می‌کند. نرم‌افزار Google Earth با استفاده از فناوری توسعه‌یافته توسط دانشگاه نیوبرانزویک و مهندسی ژئوماتیک پژوهشگران کار می‌کند. موسسه مهندسی پزشکی در دانشگاه نیوبرانزویک از مراکز تحقیقاتی مشهور و قدیمی در دنیا است که به مهندسی پزشکی اختصاص‌یافته است. طبق مجله مک لین، دانشگاه نیوبرانزویک در میان جوامع دانشگاهی کانادایی، بهترین اساتید و دانشجویان را دارا است.

 

مشخصات دانشگاه نیوبرانزویک:

 • نام‌های پیشین: Academy of Liberal Arts and Sciences
  College of New Brunswick
  King's College
 • شعار: Dare to be Wise
 • نوع دانشگاه: عمومی
 • سال تأسیس: 1785
 • دارایی: 248 میلیون دلار
 • مکان: Fredericton and Saint John, NB, Canada
 • تعداد اعضای هیئت‌علمی: 747
 • تعداد دانشجویان: 8,303
 • تعداد دانشجویان کارشناسی: 7,406
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد: 897
 • رنگ: مشکی و قرمز
 • نام مستعار: (Varsity Reds (Fredericton), Seawolves (Saint John

 

رتبه‌بندی دانشگاه نیوبرانزویک:

 • در سال 2013 رتبه 4 در بین 15 دانشگاه کانادا
 • در سال 2012 دانشکده حقوق رتبه 5 کانادا را به دست آورد.

 

 مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه نیوبرانزویک:

 1. پرداخت (application fee (65$
 2. دارا بودن حداقل معدل 14 از 20
 3. مدارک و ریزنمرات مقطع پیشین
 4. رزومه
 5. انگیزه نامه
 6. نمونه نوشته‌های انگلیسی
 7. توصیه‌نامه 3 عدد
 8. نمرات آزمون‌های زبان

آزمون

حداقل نمرهٔ قابل‌قبول

تافل برگه‌ای

550

تافل کامپیوتری

213

تافل اینترنتی

80

آیلتس

7

MELAB

7

CanTest

4.5

 

ددلاین دانشگاه نیوبرانزویک:

ترم ورود

ددلاین

 پاییز

June 1

 زمستان

October 1

 تابستان

February 1

 

رتبه: 
622
قاره: 
آمریکا
کشور: