شرح انگیزه نامه


Description of motivation letter
نوشتن انگیزه نامه خوب
انگیزه نامه بی‌شک یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در فرایند اپلای شماست و همان‌گونه که از اسمش پیداست از زبان شما به کمیتهٔ پذیرش می‌گوید که شما چه کسی هستید، مسیر شغلی‌تان تا به اینجا از چه چیزهایی تأثیر پذیرفته، علایق حرفه‌ای‌تان چیست و قصد دارید ازاینجا به بعد چه‌کار کنید. نیازی نیست که آن را به زبانی بی‌روح و رسمی بنویسید؛ بسیاری از SOP های موفق با روایت تجارب شخصی یا تعریف داستان یا توصیف قهرمانان خود به این سؤالات پاسخ می‌دهند؛ اما چه SOP شما توصیفی باشد و چه مستقیم، برای موفق شدنش باید آن را خوب بنویسید.


دلیل این امر آن است که SOP تنها قسمت پکیج اپلای شماست که دستتان در آن کاملاً باز است. سوابق دانشگاهی و غیردانشگاهی ما مربوط به گذشته است و غیرقابل تغییر. همچنین بیشتر ما تنها یک یا دو بار در جیمت، جی آر ای یا تافل شرکت می‌کنیم و شرایط روز آزمون می‌تواند بر این نمره‌ها تأثیر منفی بگذارد. از این گذشته، اگرچه مهم است که نویسندگان توصیه‌نامه (Recommendation) را با دقت انتخاب کنیم اما این در کنترل ما نیست که آنان بهترین توصیه‌نامهٔ ممکن را بنویسند.


SOP به شما این فرصت را می‌دهد که مستقیماً با کمیتهٔ پذیرش صحبت کنید؛ که خود را در میان تعداد پرشمار متقاضیانی که صلاحیت‌های مشابه شما را دارند به رخ بکشید؛ که به کمیته بقبولانید شما ظرفیت و اشتیاقی برای دانش دارید که می‌تواند ارزش کلاسشان را بالا ببرد.


بیشتر ما برای آزمون‌های استاندارد ـــ جی آر ای، جیمت، تافل و غیره ـــ سخت مطالعه می‌کنیم. در کلاس‌ها ثبت‌نام می‌کنیم و دنبال شیوه‌های مناسب مطالعه هستیم. در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنیم و همهٔ توانمان را به کار می‌بندیم تا بالاترین نمرهٔ ممکن را بگیریم؛ زیرا می‌دانیم که این نمرات، هرچند حرف آخر را نمی‌زنند، برای دریافت پذیرش و حتی بورس تحصیلی یا Assistantship حیاتی‌اند؛ اما SOP را تا آخرین لحظهٔ ممکن عقب می‌اندازیم. وقتی به آن نمونه‌های SOP‌ بی‌نقص که در کتاب‌های راهنمای گرفتن پذیرش گنجانده‌شده نگاه می‌کنیم با خود می‌گوییم ما که هرگز نمی‌توانیم این‌قدر خوب بنویسیم. یا می‌گوییم در زندگی معمولی و متوسط ما چه لحظه‌های درخشانی پیدا می‌شود که نشان دهد منحصربه‌فرد و برجسته‌ایم. یا چگونه در میان این بایدها و نبایدهای بی‌پایان که به یک میدان مین شباهت دارد شیوهٔ نوشتن خود را انتخاب کنیم؛ و پس از گذشتن از تمام این موانع، به مرحلهٔ بازنویسی دوباره و دوبارهٔ SOP خود می‌رسیم که گویی تمامی ندارد و مدام از خود می‌پرسیم یعنی این نسخهٔ نهایی به‌اندازه‌ای که باید خوب هست (به‌جایی می‌رسیم که می‌گوییم: اگر یک‌بار دیگر این متن را بخوانم هوار می‌کشم!) سرانجام چیزی آماده می‌کنیم، زیرا در تنگنای زمانیم و مهلت اپلای دارد به انتهای خود نزدیک می‌شود. در دقایق آخر تمام تلاشمان را می‌کنیم و جزئیات اپلای خود را چک می‌کنیم تا کامل باشد و اشتباهی در آن نباشد، بسته‌های اپلای را مرتب می‌کنیم، اطمینان حاصل می‌کنیم که کارنامه‌ها، توصیه‌نامه‌ها، نمونه کارها و رزومه‌ها در پاکت درست خود باشند. وقتی نوشتن انگیزه نامه تمام می‌شود نفس راحتی می‌کشیم، یک مرور سریع انجام می‌دهیم و آن را روانه می‌سازیم.


یک SOP خوب قطعاً می‌تواند شانس پذیرشتان در دانشگاه موردعلاقه‌تان را بالا برد و حتی قسمت‌های ضعیف‌تر درخواست‌نامهٔ شما، مثلاً نمرات کمتر از عالی را جبران کند. از طرفی، یک SOP بد این قدرت را دارد که یک درخواست‌نامهٔ قوی را خراب کند.


اگر درست برنامه‌ریزی کنید می‌توانید آن‌قدر زمان داشته باشید که یک انگیزه نامهٔ خوب، حساب‌شده و صیقل‌خورده تحویل دهید که شانس شما را در پذیرش بالا برد. نکتهٔ مهم دیگر این است که نوشتن انگیزه نامه یک فرصت عالی است تا نگاهی به درون خود بیندازید و فهم بهتری از خود به دست آورید.


نوشتن یک SOP منطقاً خوب کار غیرممکنی نیست. این کار به‌دقت، توجه و شکیبایی نیاز دارد. به زمان کافی هم نیاز دارید تا بتوانید چندین پیش‌نویس تهیه کنید و آن‌ها را به دیگران نشان دهید و متن را جلا دهید تا به نسخه‌ای برسید که راضی‌تان کند.


اگر این پروسه را صحیح پیش ببرید، حتی خواهید دید که لذت‌بخش نیز هست و در آن باتجربه‌تر نیز خواهید شد.

 

کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

ویرایش حرفه‌ای انگیزه‌نامه
Professional Revision of Statement of Purpose

این پکیج مناسب افرادی است که SOP خود را نوشته‌اند. حال قصد دارند ایرادات احتمالی آن را برطرف کنند و کیفیت آن را ارتقاء دهند. لازم به ذکر است که خدمات این پکیج فقط شامل ویرایش حرفه‌ای انگیزه‌نامه ارائه شده از سوی شما می‌شود و نوشتن آن را در نمی‌گیرد. تغییرات لازم از طرف کارشناس تیم اپلای‌پل بر روی SOP تحویل داده شده از سوی شما اعمال و نواقص آن رفع می‌گردد. اکیداً توصیه می‌شود قبل از نگارش SOP خود، رزومه تحصیلی خود را تهیه و تدوین سازید. درصورتی‌که رزومه خود را آماده ندارید، می‌توانید از پکیج نگارش و تدوین حرفه‌ای رزومه بهره بگیرید.

مراحل آماده سازی SOP شما به قرار ذیل است:

  • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی تیم اپلای‌پل با شما تماس می‌گیرد و SOP شما تحویل می‌گیرد.
  • 2. پس از دریافت SOP، ویرایش لازم بر روی آن صورت می‌گردد.
  • 3. پس از ویرایش، نسخه اولیه در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد.
  • 4. در مرحله آخر، تغییرات لازم بر روی نسخه اولیه ویرایش شده اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه: 700,000 تومان

نگارش حرفه‌ای انگیزه‌نامه تحصیلی
Professional Writing of Statement of Purpose

در پکیج حاضر، نگارش حرفه‌ای انگیزه‌نامه شما طی مدت هفت روز کاری صورت می پذیرد. اکیداً توصیه می‌شود قبل از نگارش SOP، رزومه تحصیلی خود را تهیه و تدوین سازید. درصورتیکه رزومه خود را آماده ندارید، می‌توانید از پکیج نگارش و تدوین حرفه‌ای رزومه بهره بگیرید.

مراحل آماده سازی SOP شما به قرار ذیل است:

  • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی تیم اپلای‌پل با شما تماس می‌گیرد و پرسشنامه‌ای را جهت حصول اطلاعات موردنیاز برای نگارش SOP به شما ارسال می‌کند که شما میبایست آن را تکمیل کنید و ارجاع دهید.
  • 2. پس از ارسال پرسشنامه تکمیل شده به همراه رزومه تحصیلی از سوی شما به تیم اپلای‌پل، مرحله نگارش SOP آغاز می‌گردد.
  • 3. پس از نگارش، نسخه اولیه SOP شما در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد.
  • 4. در مرحله آخر، تغییرات لازم بر روی نسخه اولیه اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه: 1,100,000 تومان