مؤسسه صنعتی کارلسروهه


Karlsruhe Institute of Technology
اپلای در مؤسسه صنعتی کارلسروهه جهت اخذ پذیرش تحصیلی
اپلای در مؤسسه صنعتی کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology) که قبلا Polytechnische Schule بوده نیازمند مدارکی از قبیل ریزنمرات مقطع پیشین، توصیه‌نامه، رزومه، انگیزه نامه، پرداخت application fee، نمرات آزمون‌های زبان و ... است.

مؤسسه صنعتی کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology) مؤسسه‌ای دانشگاهی متعلق به کشور آلمان است که نتیجهٔ ادغام دانشگاه کارلسروهه (تی‌اچ) و مرکز تحقیقاتی کارلسروهه در شهر کارلسروهه است. کارلسروهه شهری در ایالت بادن-وورتمبرگ، در جنوب غربی کشور آلمان با جمعیتی در حدود ۲۹۰٬۰۰۰ نفر است. درآمد متوسط شاغلان در این ایالت، به‌طور نسبی بالاتر از سایر ایالت‌ها است و نرخ بیکاری، در فوریه‌ی سال ۲۰۰۸، با ۵ /۴ درصد، پایین‌ترین نرخ بیکاری در آلمان بود. این ایالت، به‌ویژه در رشته‌های فن‌آوری‌های صنعتی و توسعه و تحقیق، یکی از مبتکرترین مناطق اروپاست: میزان هزینه‌هایی که در بادن‌ـوورتمبرگ صرف پژوهش و تحقیق می‌شود، بالاتر از میزان آن در کل اروپاست. یکی از منابع اقتصادی مهم در این ایالت که درزمینه‌ی پژوهش و تحقیق نیز سرمایه‌گذاری‌های کلان می‌کند، صنعت خودرو‌سازی است: دفترهای اصلی شرکت‌های مهم و موفق دایملر، پورشه و بوش در این ایالت دایرند. رمز اصلی موفقیت این ایالت در وجود شمار زیادی شرکت‌های کوچک و متوسط است که خارج از شهرهای بزرگ، رفاهی نسبی برای ساکنان این مناطق فراهم ‌آورده‌اند. مردم بادن‌ـ وورتمبرگ به کوشایی و هدفمند بودن شهرت دارند.

 

 شهر کارلسروهه پس از اشتوتگارت و مانهایم سومین شهر بزرگ ایالت بادن-وورتمبرگ است. به خاطر شباهتی که این شهر با پایتخت ایالت متحده آمریکا دارد برخی بر این باورند که کارلسروهه مدلی برای واشینگتن دی سی بوده است. بزرگ‌ترین پالایشگاه نفتی آلمان در غرب کارلسروهه و در کنار رودخانه راین قرار دارد. کتابخانه مؤسسه فناوری کارلسروهه، فهرست مجازی کارلسروهه را توسعه داده که اولین سایتی است که به پژوهشگران سراسر جهان این امکان را (به‌صورت رایگان) می‌دهد تا در فهرست چندگانه کتابخانه‌های سراسر جهان جستجو کنند. دانشگاه کارلسروهه یکی از نه دانشگاه‌های عالی آلمان است و در صدر لیست دانشگاه‌های برتر اروپا در رشته‌های علوم پایه و مهندسی قرار دارد. (رتبه‌بندی ۶ ام ازنظر تأثیرگذاری علمی)

 

دانشگاه کارلسروهه ابتدا به‌عنوان مدرسه پلی‌تکنیک Polytechnische Schule در ۷ اکتبر سال ۱۸۲۵ تأسیس شد. طراحی این دانشگاه بر اساس دانشگاه اکول پلی‌تکنیک در پاریس است. در سال ۱۸۵۶ فریدریش اول دوک بزرگ بادن (به آلمانی:Friedrich) این مدرسه را به کالج، یک‌نهاد تحصیلاتی عالی، ارتقا داد. از سال ۱۹۰۲ این دانشگاه به‌افتخار او فریدریسیانا هم نامیده می‌شد. در ۱۸۸۵، این نام نهاد به دانشکده فنی Technische Hochschule تغییر یافت. در سال ۱۸۸۶ هاینریش هرتز در سالن اجتماعات این دانشکده وجود تابش الکترومغناطیسی را نشان داد و در سال ۱۸۹۹ دانشکدهٔ فنی کارلسروهه شامل قانون توسعه شده و چهار سال بعد ماگدالنانف (Magdalena Neff) در کارلسروهه برای اولین بار به‌عنوان یک زن در یک دانشکده فنی به تحصیل پرداخت. دانشگاه کارلسروهه ازجمله قطب‌های آموزشی در رشته علوم کامپیوتر کشور آلمان است. هرسال ۲۰۰۵ برای ارتقای سطح پژوهشی، دانشگاه کارلسروهه به نام خود مؤسسه پژوهشی را اضافه کرد. در پی این تحول نام دانشگاه کارلسروهه به مؤسسه فناوری کارلسروهه تغییر یافت در حالی به فعالیت دانشگاهی در کنار فعالیت‌های پژوهشی و فناوری خود ادامه می‌داد. در سال ۲۰۰۶ توافق‌نامه برای تأسیس مؤسسه فناوری کارلسروهه ((Karlsruhe Institut of Technology (KIT) به امضای مسئولان دانشگاه و موسسه رسید. انتخاب این نام در پی رقابت با مؤسسه فناوری ماساچوست MIT، دانشگاه پیشرو فناوری در آمریکا، انتخاب شد.

 

از ترم زمستانی ۲۰۰۸/۲۰۰۹، دانشگاه کارلسروهه سیستم خود را به‌طور کامل از نوع دیپلم از پایه به سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد تغییر داد. دانشجویانی که در سیستم دیپلم تحصیل می‌کردند به همان شیوه ادامه تحصیل می‌دادند درحالی‌که دانشجویان جدید می‌توانند در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش شوند. سیاست پذیرش در این دانشگاه در هر دانشکده متفاوت است. دانشجوها بر اساس سوابق تحصیلی و دوره‌هایی تخصصی که جداگانه گذرانده باشند انتخاب می‌شوند ولی برخی دیگر از بخش‌ها مانند دانشکده فیزیک، انفورماتیک یا هواشناسی برای پذیرش دانشجوها هیچ پیش‌شرطی ندارند. در این دانشگاه هر دانشجو برای اتمام دوره‌اش باید حداقل نمرهٔ قبولی در سه ترم اول را آورده باشد تا اجازه ادامه تحصیل در رشته مربوطه را داشته باشد. درترم اول، آموزش‌ها کاملاً به‌صورت تئوریک است که در بردارندِ تمرکز بسیار زیاد بر دروس ریاضی برای رشته‌های مهندسی و علوم طبیعی است. این امکان وجود دارد که دانشجویان در ترم‌های آتی روی تخصص در عملی یا نظری بودن دروس تصمیم بگیرند.

 

دانشگاه کارلسروهه ازجمله اولین دانشگاه‌های داوطلب برای کسب عنوان دانشگاه نخبگان در آلمان بود که در دور اول این رقابت‌ها نیز پذیرفته شد. این انتخاب علاوه بر بودجه سالانه دانشگاه، اختصاص اعتباری مضاعف در حدود ۹۶ میلیون یورو را نیز در جهت تحقق اهداف پژوهشی دانشگاه به همراه داشته است. بودجه‌ای که در سال ۲۰۰۶ میلادی، به تنها دانشگاه برتر در ایالت بادن وورتن برگ اختصاص داده شد. بر اساس رتبه‌بندی‌های علمی‌، دانشگاه کارلسروهه در رشته‌های فنی و مهندسی از پیشروترین دانشگاه‌ها در میان کشورهای آلمانی به‌حساب می‌آید. در رتبه‌بندی هفته‌نامه‌ای چاپ آلمان با موضوعات اقتصادی، نام دانشگاه کارلسروهه، در جایگاه برترین دانشگاه آلمان در رشته‌های مهندسی و اقتصاد قرارگرفته است. در رتبه‌بندی هفته‌نامه‌ای چاپ آلمان با موضوعات اقتصادی، نام دانشگاه کارلسروهه، در جایگاه برترین دانشگاه آلمان در رشته‌های مهندسی و اقتصاد قرارگرفته است.

 

مشخصات مؤسسه صنعتی کارلسروهه:

 • نوع دانشگاه: دولتی
 • سال تأسیس: 1 اکتبر ۲۰۰۹ (دانشگاه ۷ اکتبر ۱۸۲۵) (مرکز تحقیقات ۱۹۵۶)
 • بودجه: 860.8 میلیون یورو
 • مکان: Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
 •  تعداد اعضای هیئت‌علمی: 5,859
 • تعداد کارکنان اداری: 3,456
 • تعداد دانشجویان: 25,196
 • تعداد دانشجویان کارشناسی: 14,136
 • تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی: 8,181
 • تعداد دانشجویان دکترا: 664
 • رنگ: سبز-سفید-مشکی

 

رتبه‌بندی مؤسسه صنعتی کارلسروهه:

نظام رتبه‌بندی

رتبه

ARWU

201-300

Times

144

QS

98

 

دانشکده‌های مؤسسه صنعتی کارلسروهه:

 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی و زیست‌شناسی
 • دانشکده مهندسی عمران، زمین‌شناسی و علوم محیط‌زیست
 • دانشکده معماری
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • دانشکده مهندسی شیمی و فرآیند
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده مهندسی مکانیک

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از مؤسسه صنعتی کارلسروهه:

 1. مدارک و ریزنمرات مقطع پیشین
 2. توصیه‌نامه
 3. رزومه
 4. انگیزه نامه
 5. پرداخت application fee
 6. نمرات آزمون‌های زبان (زبان انگلیسی یا آلمانی متناسب با زبان ارائه رشته تحصیلی موردنظر متقاضی در دانشگاه):

زبان

حداقل نمره قابل‌قبول

آلمانی

(DaF 4444 (Minimum 4x4

Goethe Certificate C2

DSD II (German Language Diploma awarded by Standing Conference of the Ministers of Education and Cultural Affairs of the Länder in the Federal Republic of Germany

telc Deutsch C1 Hochschule

انگلیسی

TOEFL internet-based 88-92 points, computer-based 230-250 points, paper-based 570 points

(IELTS 6.5 (scoring no lower than 5.5 in any section

 

ددلاین مؤسسه صنعتی کارلسروهه:

 

ددلاین ترم زمستان

ددلاین ترم تابستان

کارشناسی

15 جولای

not possible

Master with NC

15 جولای

15 ژانویه

Master without NC

30 سپتامبر

31 مارس

Master Water Science and Engineering

15 ژوئن

15 دسامبر

دوره زبان آلمانی

15 جولای

15 ژانویه

 

رتبه: 
98
قاره: 
اروپا
کشور: 
کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

تهیه و تدوین اکسل مکاتباتی
Excel for apply
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته  فهرستی از دانشگاه ها و رشته هایی که قصد دارید در آنها تحصیل نمایید را از طریق اینترنت دریافت می‌کند.
 • یکی از متخصصین گروه اپلای پال، یک اکسل متناسب با نیاز شما تدوین مینماید.
 • درنهایت پروژه توسط مسئول هماهنگی گروه اپلای پال به‌صورت کامل به شما تحویل داده می‌شود.
 • حداقل میزان سفارش گذاری 10 ردیف (هر ردیف شامل: کشور، دانشگاه، رنک دانشگاه، وبسایت دانشگاه، دپارتمان، رشته، استاد، ایمیل استاد، زمینه ی تحقیقاتی)
 • **نرخ درج شده برای 10 ردیف است(برای دریافت ردیف های بیشتر، میزان سفارش خود را 2، 3 یا چندبرابر کنید.)**

هزینه: 500,000 تومان