دانشگاه ایالتی کلرادو


Colorado State University
اپلای در دانشگاه ایالتی کلرادو جهت اخذ پذیرش تحصیلی
اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ایالتی کلرادو که یک دانشگاه تحقیقاتی در آمریکا است را باید با برقراری ارتباط با اساتید شروع کرد. در واقع در زمانی که رزومه تحصیلی شما مناسب باشد و استادی دانشجو نیاز داشته باشد به ایمیل شما پاسخ می دهد و شما باید مدارک خود را به صورت حرفه ای اماده سازی کنید و در سیستمثبت نام دانشگاه اپلای کنید و منتظر نتیجه باشید.

دانشگاه ایالتی کلرادو (Colorado) از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا است. پایتخت و شهر مهم آن دنور است. کلرادو همچنین از ایالت‌های غرب آمریکا شمرده می‌گردد. فستیوال موسیقی اسپن (Aspen) هرساله تعداد کثیری علاقه‌مند به موسیقی کلاسیک را به خود جلب می‌کند. ایالت کلرادو به دلیل واحه‌های زیست‌محیطی متفکران لیبرالش شهرت ملی دارد. کلرادو ازنظر «محیط مناسب تجاری» در ردهٔ چهارم آمریکا قرار دارد. کلرادو محل برخی از زیباترین مناظر جغرافیایی الهام‌بخش آمریکایی است. کلرادو نیز به خاطر داشتن تعداد زیاد روزهای آفتابی و درخشانی که در طول سال در تقویم دارد در ایالات‌متحده رتبه سوم را دارد (بعد از شهرهای سان دیگو، کالیفرنیا و میامی، فلوریدا). کلرادو محل برگزاری مدرسه و فستیوال موسیقی اسپن است. این ایالت از تعداد زیادی پارک ملی نیز برخوردار است که باعث جذب علاقه‌مندان زیادی به کلرادو می‌شود.

 

دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز (Colorado State University-Fort Collins) که به‌اختصار با نماد سی. اس. یو (CSU) نیز از آن یاد می‌شود، یک عمومی و پژوهش محور واقع درفورت کالینز در ایالت کلرادو آمریکا است. این دانشگاه، دانشگاه رسمی ایالت کلرادو است که بر اساس سیاست‌های اهدای زمین از سوی دولت آمریکا برای فعالیت‌های آموزشی تأسیس‌شده است وبرترین دانشگاه در میان سایر دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی ایالت کلرادو به شمار می‌رود. این دانشگاه دارای 1500 عضو هیئت‌علمی در قالب هشت دانشکده است. در سال مالی ۲۰۱۲، دانشگاه ایالتی کلرادو مبلغ ۳۷۵/۹ میلیون دلار در بخش تحقیق و توسعه خرج کرد و حائز رتبه ۶۰-ام در رتبه‌بندی کشوری دانشگاه‌ها و ۳۴-ام جهانی (به‌استثنای رشته‌های پزشکی) شد.

 

دانشگاه ایالتی کلرادو مؤسسه‌ای بناشده بر اساس سیاست‌های اهدای زمین از سوی دولت آمریکا برای فعالیت‌های آموزشی است که بر اساس نظام طبقه‌بندی کارنگی، دانشگاهی پژوهش محور محسوب می‌شود. این دانشگاه در ابتدا به‌صورت دانشکده کشاورزی کلرادو در سال ۱۸۷۰ تأسیس شد؛ شش سال پیش از آن‌که کلرادو به‌صورت ایالتی مستقل درآید. این دانشکده یکی از ۶۸ دانشکده‌ای بود که بر اساس قوانین «تخصیص زمین برای احداث مراکز دانشگاهی» در سال ۱۸۶۲ که به قوانین Morrill Act مشهور است، بنانهاده شد. نخستین ورودی‌های این دانشکده در سال ۱۸۷۹ وارد این دانشکده شدند. باگذشت چندی از تصویب قوانین موریل اکت در آمریکا، فرماندار وقت قلمرو کلرادو یعنی ادوارد ام. مک‌کوک نیز در نهایت در سال ۱۸۷۰ آن را امضاء کرد. در طول اولین سال امضای این قانون، طرح تأسیس دانشکده تنها بر روی کاغذ بود. در سال‌های بعدی نیز درحالی‌که هیئتی ۱۲ نفره از متولیان خرید و مدیریت املاک، بنای ساختمان‌ها، تأسیس قانون اساسی برای مدیریت بخش‌های دانشکده و استخدام سازندگان دانشکده تشکیل‌شده بود، به علت کمبود منابع مالی، قوه مقننه ایالتی به‌دفعات دستور توقف ساخت‌وساز را صادر کرد. نخستین بخش از زمین دانشگاه برای تأسیس محوطه دانشگاهی در سال ۱۸۷۱ توسط روبرت دازل تخصیص داده شد. در سال ۱۸۷۲ شرکت بهسازی زمین‌های محلی «لامیر» در ساخت دومین بخش دانشکده مشارکت کرد. نخستین کمک‌هزینه از سوی قوه مقننه ایالتی برای ساخت‌وساز دانشکده به مبلغ ۱۰۰۰ دلار نهایتاً در سال ۱۸۷۴ تخصیص داده شد. خبری از کمک‌های مالی ایالتی آن‌چنانی نبود، ولی درهرصورت با درایت متولیان ساخت دانشکده و روی آوردن آن‌ها به کمک‌های مردمی و مؤسسات بازرگانی محلی، در نهایت کار تأسیس دانشکده به سرانجام رسید و بخش‌های مختلف دانشکده در سال‌های ابتدایی در ساختمان‌ها و مراکز محلی و بومی ایالت مستقر شد.

 

مشخصات دانشگاه ایالتی کلرادو:

 • نام‌های پیشین: Colorado Agricultural College - Colorado State College of Agriculture and Mechanic Arts
 • نوع دانشگاه: عمومی
 • سال تأسیس: 1870
 • مکان: Fort Collins, Colorado, U.S
 • تعداد اعضای هیئت‌علمی: 1,468
 • تعداد کارکنان اداری: 4,379
 • تعداد دانشجویان: 37,080
 • تعداد دانشجویان کارشناسی: 29,622
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد: 7,458
 • رنگ: طلایی-سفید-سبز
 • نام مستعار: Rams
 • نماد: CAM the Ram

 

رتبه‌بندی دانشگاه ایالتی کلرادو:

نظام رتبه‌بندی

رتبه

ARWU

151-200

Times

251-300

QS

365

 

دانشکده‌های دانشگاه ایالتی کلرادو:

 • دانشکده علوم کشاورزی: دانشکده علوم کشاورزی در حال آماده‌سازی دانش آموزان درزمینهٔ مدیریت زمین و منابع طبیعی است و در رشته‌های سنتی نظیر زراعت، علوم حیوانی و باغبانی و معماری منظر، علاوه بر مقیاس‌های کشاورزی و کشاورزی، نیز همکاری می‌کند. امکانات کالج شامل گلخانه‌ها، مزارع، مزرعه‌ها و مرکز اسب‌سواری است. در همکاری با دانشکده آموزش‌وپرورش، کالج علوم کشاورزی برنامه‌های بین‌رشته‌ای را فراهم می‌کند که منجر به لیسانس علوم و مجوز تدریس در آموزش کشاورزی می‌شود. هدف دانشکده، کمک به تولیدکنندگان محلی و کشف فرصت‌های بازاریابی برای محصولات تخصصی خود است.
 • دانشکده بهداشت و علوم انسانی: در برنامه‌های آموزش‌وپرورش، توسعه فردی و خانوادگی، سلامت، مسکن، یا لباس / طراحی داخلی و تجارت، مطالعات کالج بهداشت و علوم انسانی متمرکز بر مسائل اجتماعی و کیفیت زندگی است. CHHS یکی از بزرگ‌ترین در محوطه دانشگاه با بیش از 4000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 850 دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. متخصصان در گروه علوم غذایی و تغذیه انسانی، سلامت، تغذیه و اطلاعات ایمنی غذایی را به عموم مردم ارائه می‌دهند. آزمایشگاه تحقیقات بالینی انسان در گروه علوم بهداشت و سلامت، ارزیابی پیشگیری از حمله قلبی را به جمعیت‌ها ارائه می‌دهد. این کالج همچنین نقش جدیدی در دانشکده بهداشت عمومی کلرادو که به‌طور مشترک با مرکز علوم بهداشتی دونور و دانشگاه کلرادو شمالی فعالیت می‌کند ایفا می‌کند.
 • دانشکده تجارت: دانشکده کسب‌وکار دانشگاه ایالتی کلرادو مدرک لیسانس علوم مدیریت بازرگانی را با شش تمرکز: حسابداری، سیستم‌های اطلاعات کامپیوتری، مالی، بازاریابی، سازمان و مدیریت نوآوری و املاک و مستغلات ارائه می‌دهد. برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) نیز برنامه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد.
 • دانشکده مهندسی: دانشکده مهندسی، اولین برنامه مهندسی در ایالت کلرادو است و شامل بخش‌های علوم جوی، مهندسی شیمی و زیست‌شناسی، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران و محیط‌زیست، مهندسی برق و کامپیوتر و مهندسی مکانیک است. دانشجویان مهندسی در پروژه‌های خدمات بین‌المللی از طریق گروه‌هایی مانند مهندسین بدون مرز شرکت می‌کنند. در سال 2005، دانشکده کالج 50 میلیون دلار در هزینه‌های تحقیقاتی تولید کرد که بیش از میانگین 500 هزار دلار برای هر عضو هیئت‌علمی است. در سال مالی 12 این صندوق‌ها تقریباً به 65.4 میلیون دلار و حدود 620،000 دلار برای هر یک از 105 عضو هیئت‌علمی اختصاص داده‌شده برای هزینه‌های تحقیقاتی افزایش یافتند. کالج چهار برنامه دانشگاهی دانشگاه کلرادو را بررسی کرده است: برنامه‌های پژوهشی و علمی پژوهشی: گروه جوی علم، مرکز علم و فناوری فوق‌العاده اشعه ماوراءبنفش، آزمایشگاه تبدیل انرژی و انرژی و برنامه مهندسی منابع آب و محیط‌زیست. دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه مرکز تحقیقات مهندسی Motorsport است. مرکز تحقیق و توسعه در نزدیکی محوطه اطراف مدرسه قرار دارد و درحال‌توسعه یک سدان شورلت Mablibu هیدرولیکی است. در کنار مرکز تحقیقات مهندسی Motorsport گروه مهندسی مکانیک همچنین آزمایشگاه تبدیل انرژی و موتور را تسهیل می‌کند که در حال حاضر از طریق گسترش به تبدیل‌شدن به موسسه انرژی نیروگاه می‌پردازد. در این آزمایشگاه، ژنراتورهای عظیم احتراق داخلی بررسی و کارآمدتر می‌شوند. سوپاپ‌های جرقه‌زنی لیزر و آشپزخانه‌های سوزان پاک، نمونه‌هایی از فن‌آوری‌های توسعه‌یافته از این آزمایشگاه هستند.
 • دانشکده هنر لیبرال: این کالج در سال 1951 تأسیس شد و در طول زمان تحت نام تغییرات متعدد قرار گرفت. در سال 1934 آن را به‌عنوان بخش علوم و هنر نامیده شد. در سال 1968 کالج‌های هنر و علوم تقسیم شدند و به دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی تبدیل شدند. در سال 1977، کالج به کالج هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی تغییر نام یافت. در نهایت، در سال 1992، آن را به کالج هنرهای لیبرال نام‌گذاری شد. دپارتمان‌ها شامل: انسان‌شناسی، هنر و تاریخ هنر، مطالعات ارتباطات، اقتصاد، انگلیسی، مطالعات قومی، تاریخ، روزنامه‌نگاری و ارتباطات رسانه‌ای، زبان‌ها، ادبیات و فرهنگ‌ها، فلسفه، علوم سیاسی و جامعه‌شناسی می‌باشند.
 • دانشکده منابع طبیعی وارنر: شامل دپارتمان‌های علوم زمین؛ ماهی، حیات‌وحش و زیست‌شناسی حفاظت؛ زیست‌شناسی جنگل و مراتع؛ و علم اکوسیستم و پایداری است. مناطق تحقیقاتی شامل علوم جنگلی، ماهیگیری، حیات‌وحش و زیست‌شناسی حفاظت، زمین‌شناسی، ژئوفیزیک، هیدروژئولوژی، ژئومورفولوژی، علم اکوسیستم، محیط‌زیست مرتع، تفریحی و گردشگری، مدیریت آبخیزداری و علوم زیست‌محیطی است. دانشکده به‌طور سنتی در حمایت از جامعه کشاورزی و منابع طبیعی درگیر شده است. برنامه میراث طبیعی کلرادو (CNHP) از گونه‌ها و زیستگاه‌های نادر و خطرناک کلرادو ردیابی می‌کند و دانش آب کلرادو اطلاعات آب‌های مختلف را فراهم می‌کند. مرکز آموزش محیط‌زیست، واقع در سه کیلومتری (5 کیلومتر) شرق دانشگاهی در رودخانه Poudre، میزبان پروژه‌های تحقیقاتی و برنامه‌های آموزشی است. مرکز غربی مدیریت مجتمع منابع کار با پایداری و سودآوری با دانشجویان فارغ‌التحصیل و کشاورزان محلی کار می‌کند. مرکز همکاری حفاظتی، از طریق همکاری در ایالات‌متحده و بین‌المللی، راهکارهای نوین و پایدار برای محافظت از مردم و طبیعت را تقویت می‌کند. این کالج کمک‌های فنی، آموزش و فرصت‌های تحقیقاتی برای مدیران و دانش آموزان منطقه حفاظت‌شده در آفریقا، آمریکای لاتین، آسیا و ایالات‌متحده را فراهم می‌کند.
 • دانشکده علوم طبیعی: شامل دپارتمان‌های بیوشیمی، زیست‌شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، فیزیک، روانشناسی، آمار، زیست‌شناسی و مرکز علوم ریاضی و فناوری علوم است؛ و شامل برنامه‌های بین‌رشته‌ای شامل زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، محیط‌زیست، علوم اعصاب و مهندسی پزشکی است.
 • دانشکده دامپزشکی و علوم زیستی: طبق گزارش U.S. News & World، کالج دامپزشکی و علوم زیست‌شناسی به‌عنوان برنامه شماره 3 دامپزشکی کشور قرار دارد. دو عضو هیئت‌علمی عضو آکادمی ملی علوم هستند، پنج عضو هیئت‌علمی استادان برجسته دانشگاه هستند. برنامه‌های کارشناسی ارشد در علوم زیست پزشکی، بهداشت محیط و میکروبیولوژی ارائه‌شده است.

 

مدارک موردنیاز دانشگاه ایالتی کلرادو:

 • پرداخت 70$ application fee
 • مدارک و ریزنمرات مقطع پیشین
 • توصیه‌نامه
 • نمرات آزمون‌های زبان:

Exam

Minimum

تافل paper based

550

تافل internet based

80

آیلتس

6.5

 

رتبه: 
124
قاره: 
آمریکا
کشور: 
کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

تهیه و تدوین اکسل مکاتباتی
Excel for apply
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته  فهرستی از دانشگاه ها و رشته هایی که قصد دارید در آنها تحصیل نمایید را از طریق اینترنت دریافت می‌کند.
 • یکی از متخصصین گروه اپلای پال، یک اکسل متناسب با نیاز شما تدوین مینماید.
 • درنهایت پروژه توسط مسئول هماهنگی گروه اپلای پال به‌صورت کامل به شما تحویل داده می‌شود.
 • حداقل میزان سفارش گذاری 10 ردیف (هر ردیف شامل: کشور، دانشگاه، رنک دانشگاه، وبسایت دانشگاه، دپارتمان، رشته، استاد، ایمیل استاد، زمینه ی تحقیقاتی)
 • **نرخ درج شده برای 10 ردیف است(برای دریافت ردیف های بیشتر، میزان سفارش خود را 2، 3 یا چندبرابر کنید.)**

هزینه: 500,000 تومان