نگارش و ویرایش حرفه‌ای انگیزه‌نامه


Statement of Purpose
نگارش، تدوین، ویرایش و اصلاح حرفه‌ای انگیزه‌نامه
انگیزه‌نامه مدرکی است که در کنار رزومه از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. اغلب افراد امکان ارتباط مستقیم با هیئت پذیرش را ندارند و انگیزه‌نامه تنها مدرکی است که از طریق آن می‌توان بر روی انگیزه، علاقه، نگرش خود نسبت به پژوهش و دنیای آکادمیک و همچنین نقاط قوت خود مانور داد و نظر هیئت پذیرش را به خود معطوف ساخت. در واقع، نحوه نگارش انگیزه‌نامه شما در کنار رزومه‌تان معیار اصلی مورد سنجش قرار گرفتن شما برای اخذ پذیرش تحصیلی محسوب می‌شود.

انگیزه‌نامه تحصیلی با عبارات و کلمات مختلف شناخته می‌شود از جمله:

 • Statement of Purpose (SOP)
 • Statement of Intent
 • Personal Statement
 • Motivation Letter
 • Cover Letter
 • Letter of Interests

 

انگیزه‌نامه توصیف ‌کننده و نشان‌دهنده قدرت بیان، اهداف و مقاصد حرفه‌ای و آکادمیک، شور و شوق و انگیزه شما نسبت به تحصیل در یک رشته (گرایش) و دانشگاه خاص است. انگیزه‌نامه به زبان انگلیسی است. همچنین انگیزه‌نامه دربرگیرنده خلاصه‌ای از زندگی تحصیلی و حرفه‌ای شما است. انگیزه‌نامه یا SOP بایست به‌ گونه‌ای تدوین گردد که تنها یک چیز را در ذهن مخاطب ترسیم کند: اشتیاق و میل وافر شما به ادامه تحصیل، پژوهش و کار و سخت‌کوشی و پویا بودن شما.

به یاد داشته باشد که یک SOP متمایز برگ برنده شما در هنگام بررسی مدارک‌تان از سوی هیئت پذیرش یا Admission Committee است تا شما را از میان صدتا و چه بسا هزاران فرد متقاضی (Applicant) متمایز سازد و باعث پذیرش شما شود. اهمیت انگیزه‌نامه به‌ قدری است ‌که حتی می‌توان آن را هم‌طراز با داشتن نمره تافل یا آیلتس بالا دانست.

 

برای فردی که برای نخستین بار می‌خواهد دست‌به‌قلم شود، نوشتن SOP بی‌شک امری بسیار دشوار و زمان بر و گاهی طاقت‌فرسا است؛ چراکه، نوشتن یک انگیزه‌نامه قوی و متمایز از دیگران نیازمند تمرین و تسلط به مهارت‌های  فراوانی است. مسئله تنها تسلط شما به زبان انگلیسی و مهارت Writing نیست، بلکه تسلط بر ترفندها و نکاتی است در نوشتن یک SOP موفق لازم است رعایت شوند. یک فرد مبتدی برای نوشتن یک SOP قوی بایست پس از نگارش، آن را بارها بازخوانی، ویرایش و اصلاح کند تا به SOP مطلوبی دست یابد.

 

نگارش یا ویرایش انگیزه‌نامه شما اگر به تیم کارآزموده‌ای که به فضای حاکم بر دانشگاه‌ها و اساتید خارج از کشور اگاهی کامل دارد، واگذار گردد، SOP شما بی‌شک در فرآیند اپلای و پذیرش شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

نکته بسیار بسیار حائز اهمیت در نگارش SOP که یکی از دلایل رد شدن بسیاری از افراد نیز هست استفاده از SOP دیگران یا حتی استفاده از جملات استفاده‌ شده در انگیزه‌نامه‌های دیگران است. این امر که سرقت ادبی یا Plagiarism نام دارد، موجب می‌شود تا هرگز نتوانید در آن دانشگاه پذیرش بگیرید و اسم شما در Blacklist قرار خواهد گرفت. پس ریسک نکنید!

 

اپلای‌پل با تیم مجرب خود تضمین کیفیت و کپی نبودن انگیزه‌نامه یا SOP شما را می‌دهد. دو دلیل گواه بر این ادعا هستند:

1. تیم اپلای‌پل هرگز بدون رزومه فرد برای او SOP آماده نمی‌کند؛ چراکه، برای نگارش یک SOP حرفه‌ای در دست بودن رزومه که چکیده‌ای از زندگی تحصیلی یا شغلی فرد می‌باشد، امری ضروری است. اگر فرد یا موسسه‌ای بدون درخواست رزومه از شما، برای‌تان SOP نگارش کرد، بی‌شک آن انگیزه‌نامه کپی است.

2. تیم اپلای‌پل پیش از نگارش SOP شما فرم پرسشنامه‌ای را برای شما ارسال و تمام اطلاعات لازم برای نگارش SOP را از شما دریافت می‌کند و سپس بر اساس آن، SOP شخصی شما را آماده می‌کند. اصطلاحاً، آن SOP برای شما شخصی‌سازی یا Personlize می‌شود تا مختص شما و متناسب با رزومه شما باشد.

و سخن آخر آنکه یکی دیگر از وجوه تمایز خدمات نگارش و ویرایش SOP که از سوی تیم اپلای‌پل ارائه می‌گردد، قیمت رقابتی این خدمات در عین تضمین کیفیت آن در مقایسه با سایر موسسات معتبر در زمینه اپلای و تدوین مدارک مهاجرت تحصیلی است.

در صورت داشتن سؤال لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید: تماس با ما

 

/Content Update by: Peiman Sattari/

کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

ویرایش حرفه‌ای انگیزه‌نامه
Professional Revision of Statement of Purpose
 • لطفا قبل از ثبت سفارش با کارشناس گروه اپلای پل تماس بگیرید: 03136650056

 • این پکیج مناسب افرادی است که SOP خود را نوشته‌اند. حال قصد دارند ایرادات احتمالی آن را برطرف کنند و کیفیت آن را ارتقاء دهند. لازم به ذکر است که خدمات این پکیج فقط شامل ویرایش حرفه‌ای و ساختاری انگیزه‌نامه ارائه شده از سوی شما می‌شود و نوشتن آن را در برنمی‌گیرد. تغییرات لازم از طرف کارشناس تیم اپلای‌پل بر روی SOP تحویل داده شده از سوی شما اعمال و نواقص آن رفع می‌گردد. اکیداً توصیه می‌شود قبل از نگارش SOP خود، رزومه تحصیلی خود را تهیه و تدوین سازید. درصورتی‌که رزومه خود را آماده ندارید، می‌توانید از پکیج نگارش و تدوین حرفه‌ای رزومه بهره بگیرید.

مراحل آماده سازی SOP شما به قرار ذیل است:

 • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی تیم اپلای‌پل با شما تماس می‌گیرد و SOP شما تحویل می‌گیرد.
 • 2. پس از دریافت SOP، ویرایش لازم بر روی آن صورت می‌گردد.
 • 3. پس از ویرایش، نسخه اولیه در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد.
 • 4. در مرحله آخر، تغییرات لازم بر روی نسخه اولیه ویرایش شده اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.
 • زمان انجام سفارش 7 روز کاری می باشد.

هزینه: 1,200,000 تومان

نگارش حرفه‌ای انگیزه‌نامه تحصیلی
Professional Writing of Statement of Purpose
 • لطفا قبل از ثبت سفارش با کارشناس گروه اپلای پل تماس بگیرید: 03136650056


در پکیج حاضر، نگارش حرفه‌ای انگیزه‌نامه شما طی مدت هفت روز کاری صورت می پذیرد. اکیداً توصیه می‌شود قبل از نگارش SOP، رزومه تحصیلی خود را تهیه و تدوین سازید. درصورتیکه رزومه خود را آماده ندارید، می‌توانید از پکیج نگارش و تدوین حرفه‌ای رزومه بهره بگیرید.

مراحل آماده سازی SOP شما به قرار ذیل است:

 • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی تیم اپلای‌پل با شما تماس می‌گیرد و پرسشنامه‌ای را جهت حصول اطلاعات موردنیاز برای نگارش SOP به شما ارسال می‌کند که شما میبایست آن را تکمیل کنید و ارجاع دهید.
 • 2. پس از ارسال پرسشنامه تکمیل شده به همراه رزومه تحصیلی از سوی شما به تیم اپلای‌پل، مرحله نگارش SOP آغاز می‌گردد.
 • 3. پس از نگارش، نسخه اولیه SOP شما در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد.
 • 4. در مرحله آخر، تغییرات لازم بر روی نسخه اولیه اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.
 • زمان انجام سفارش 7 روز کاری می باشد.

هزینه: 2,000,000 تومان