تحصیل در مجارستان


.
.
اگه از جمله متقاضیان دریافت بورسیه و تحصیل با کیفیت در کشورهای اروپایی هستی، تحصیل در مجارستان یکی از بهترین انتخاب هاست! خبر خوب این که.....

 

تحصیل در مجارستان

 

اگه از جمله متقاضیان دریافت بورسیه و تحصیل با کیفیت در کشورهای اروپایی هستی، تحصیل در مجارستان یکی از بهترین انتخاب هاست! خبر خوب این که چه رشته های فنی مهندسی و چه رشته های علوم پزشکی شانس دریافت این نوع بورسیه ها رو دارند. تحصیل در مجارستان کیفیت و استاندارد بالایی داره. به همین دلیل در سال های اخیر، افراد زیادی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، این کشور را انتخاب کرده اند. از جمله نکات مثبت تحصیل در این کشور، هزینه تحصیل پایین ‌تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی هست و با توجه به رشته این هزینه ها می تونه متفاوت باشه. در بسیاری از رشته ها هزینه تحصیل در مجارستان در حدود 2500 الی 3000 یورو به ازای هر سال خواهد بود. البته برای رشته های مهندسی و پزشکی این رقم بالاتر خواهد بود. برای رشته های مهندسی این رقم می تواند تا 5000 یورو افزایش یابد و برای رشته های پزشکی می تواند بین 6 الی 8 هزار یورو هزینه داشته باشد. برای دانشجویان بین المللی، هزینه های تحصیل رایگان نیست و متقاضی باید هزینه تحصیل خود را در این کشور پرداخت بکنه. البته اقدام از طریق بورسیه های تحصیلی روشی است که می توان از طریق آن برای تحصیل رایگان در مجارستان و مهاجرت تحصیلی به این کشور عمل نمود.

به طور خلاصه،سیستم آموزشی تحصیل در کشور مجارستان به دو مقطع قبل از دانشگاه و در حین تحصیل در دانشگاه تقسیم میشه. متقاضیان تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی یک دوره 3 تا 4 ساله باید سپری کنند که از جمله شرایط ورود به این مقطع داشتن دیپلم معتبر می باشد. لازم به ذکر هست که تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان نیست و دانشجوی متقاضی تحصیل در کشور مجارستان با توجه به رشته خود میتونه در حین تحصیل، به یادگیری زبان انگلیسی و یا آلمانی بپردازد. همچنین دانشجوی دوره لیسانس مجاز است که 20 ساعت در هفته کار بکنه؛ البته در ایام تعطیل، پر کردن این 20 ساعت به صورت تمام وقت هم امکان پذیره. بعلاوه دانشگاه های مجارستان، خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان خود قرار می ‌دهند و همچنین متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌ توانند در خود این خوابگاه ‌ها، کتابخانه و یا رستوران دانشگاه مشغول به کار گردند. متقاضی تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس در ابتدا باید بتونه ویزای دانشجویی این کشور را دریافت بکنه که از جمله مزایای این ویزا بیمه رایگان نیز می ‌باشد. در کل، تحصیل در مجارستان شامل مزایایی میشه که عبارتند از:

 

 • هزینه های تحصیل پایین و امکان برخورداری از بورسیه های متعدد برای دانشجویان بین المللی
 • تحصیل در کشوری با استاندارد های رفاهی سطح بالا
 • فراهم بودن امکان ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی
 • اجازه ی کار برای دانشجویان
 • آب و هوا و شرایط جغرافیایی بسیار خوب
 • دریافت مدرک دانشگاهی معتبر
 • امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی

علاوه بر موارد فوق، عضویت کشور مجارستان در شینگن باعث می شود که دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند.

 

 

تحصیل رشته های پزشکی در مجارستان

با توجه به هزینه های پایین تر تحصیل در مجارستان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و در عین حال کیفیت بالای آموزش و زندگی در این کشور، در سال های اخیر تعداد زیادی از افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند. از بین تمامی رشته ها، تحصیل پزشکی در مجارستان بدلیل هزینه به صرفه و در عین حال بهره مندی از استانداردهای بالای آموزش در سال های اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است. متقاضیان می توانند به زبان مجاری و یا انگلیسی به تحصیل پزشکی در این کشور بپردازند. تحصیل پزشکی در این کشور ملزم به شرکت در ازمون ورودی پزشکی مجارستان می باشد. دوره یک ساله ورودی به پزشکی دوره ای است که در کشور مجارستان برگزار شده و در آن به تقویت زبان و دروس ازمون ورودی پزشکی مجارستان پرداخته می شود. با شرکت در این کلاس ها، آمادگی فرد برای پذیرش در ازمون ورودی پزشکی مجارستان یا کشورهای دیگر اروپایی افزایش می یابد. شایان ذکر است که دانشجو پس از پایان دوره 6 ساله تحصیل پزشکی در مجارستان می تواند وارد بازار کار این کشور شده و یا برای یافتن کار در دیگر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن اقدام نماید. البته تسلط به زبان این کشور برای یافتن کار و بهبود ارتباط با بیماران ضروری است.

 

بورسیه های تحصیلی در مجارستان

با توجه به اینکه تقاضا از جانب متقاضیان تحصیل در مجارستان برای دریافت بورسیه تحصیلی روز به روز در حال افزایش می باشد، کشور مجارستان طرحی به نام stipendium hungaricum را برای دانشجویان خارجی ارائه نموده که همان بورسیه تحصیلی کشور مجارستان است. این بورسیه هر سال تقریبا به 5000 داوطلب تعلق می گیرد. این بورسیه ها، شامل متقاضیان در کشورهای دارای قرارداد تعامل فرهنگی و تبادل دانشجو با کشور مجارستان می‌گردد. بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی دوره 2 تا 4 سال، کارشناسی ارشد 1.5 تا 2 سال و دکتری 2 سال است. متقاضیان تحصیل در این کشور که بورسیه دریافت می‌نمایند، هزینه ای را بابت تحصیل پرداخت نمی‌نمایند و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کمک هزینه ای معادل 130 یورو، دکتری معادل 450 یورو ماهیانه دریافت می‌کنند. همچنین اسکان دانشجویان دریافت کننده بورسیه، رایگان می باشد. متقاضیان تحصیل در کشور مجارستان از طریق بورسیه تا 15 ژانویه هر سال می‌توانند اقدام نمایند و در ماه جولای، معمولا نتایج اعلام می‌گردند. دانشجوی پذیرش شده بورسیه تا 30 سپتامبر فرصت خواهد داشت که خود را به دانشگاه معرفی نموده و وارد خاک مجارستان شود. مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان عبارتند از: مدرک زبان، مدارک و سوابق تحصیلی و انگیزه نامه. در دوره دکتری علاوه بر موارد ذکر شده، ارائه طرح تحقیقاتی و همچنین 2 توصیه نامه از جانب اساتید دانشگاه محل تحصیل دانشجو ضروری است. فارغ از اینکه در چه رشته ای در حال تحصیل هستی، از آنجایی که رقابت برای گرفتن این نوع بورسیه ها بسیار زیاد شده باید رزومه خودت رو به شکلی آماده کنی که شانس گرفتن این نوع بورسیه ها رو هم بالا ببری. گروه مهاجرتی اپلای پل از جمله گروه‌ هاییه که با بهره گیری از یک تیم متخصص رزومه شمارو به بهترین شکل آماده و ویرایش میکنه و در واقع در مسیر گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظرتون از صفر تا صد کنارتونه! پس اگه هرگونه ابهامی در این باره داری کافیه با ما یک تماس بگیری!

 

 

 

قاره: 
اروپا

سفارشات مرتبط

مشاوره تخصصی مهاجرت
Consultion for immigration process

مشاوره ی تخصصی مهاجرت به سراسر دنیا

 

مشاوران متخصص گروه ApplyPal به شما کمک میکنند تا بهترین مسیر را برای پروسه ی مهاجرت خود در نظر بگیرید.

جهت آماده‌سازی ایمیل خود و بهره‌مندی از این خدمت مراحل زیر را درنظر داشته باشید:

 •  درخواست خود را ثبت و هزینه را به صورت آنلاین بپردازید.
 • پس از ثبت درخواست و پرداخت، از طرف تیم اپلای پل با شما تماس گرفته می‌شود تا هماهنگی اولیه صورت گیرد.
 • لطفا راس ساعت مقرر در محل موسسه حضور بهم رسانید.
 • هزینه ی درنظر گرفته شده برای  حداکثر 45 دقیقه مشاوره ی تخصصی متناسب با رزومه و نیاز شماست.

هزینه: 150,000 تومان

مشاوره با وکلای مهاجرتی
Immigration services

 

Move in your best way

 

مشاوره با وکلای خارجی (آلمان، کانادا، اروپا)

توجه فرمائید که برای مشاوره  با وکلای رسمی مهاجرت ما در سرتاسر دنیا میتوانید این سفارش را انتخاب نمائید

 

09901848006

هزینه: 500,000 تومان

ویرایش حرفه‌ای رزومه تحصیلی و شغلی
Professional Revision Of CV & Résumé
 • لطفا قبل از ثبت سفارش با کارشناس گروه اپلای پل تماس بگیرید: 03136650056

 •  

 • این پکیج مناسب افرادی است که رزومه خود را نوشته‌اند. حال قصد دارند ایرادات احتمالی آن را برطرف کنند و کیفیت آن را ارتقاء دهند. لازم به ذکر است که خدمات این پکیج فقط شامل ویرایش حرفه‌ای رزومه ارائه شده از سوی شما می‌شود و نوشتن آن را در نمی‌گیرد. تغییرات لازم از طرف کارشناس تیم اپلای‌پل بر روی رزومه تحویل داده شده از سوی شما اعمال و نواقص آن رفع می‌گردد. اکیداً توصیه می‌شود قبل از نگارش رزومه خود، رزومه تحصیلی خود را تهیه و تدوین سازید. 

  مراحل ویرایش رزومه شما به قرار ذیل است:

 • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی تیم اپلای‌پل با شما تماس می‌گیرد و رزومه شما تحویل می‌گیرد.
 • 2. پس از دریافت رزومه، ویرایش لازم بر روی آن صورت می‌گردد.
 • 3. پس از ویرایش، نسخه اولیه در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد.
 • 4. در مرحله آخر، تغییرات لازم بر روی نسخه اولیه ویرایش شده اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.
 • زمان انجام سفارشات 7 روز کاری می باشد

هزینه: 600,000 تومان

تهیه و تدوین حرفه‌ای رزومه تحصیلی و شغلی
Professional Preparation Of CV & Résumé
 • لطفا قبل از ثبت سفارش با کارشناس گروه اپلای پل تماس بگیرید: 03136650056

 •  

در پکیج حاضر، نگارش حرفه‌ای رزومه (تحصیلی / شغلی) شما طی مدت هفت روز کاری صورت می پذیرد.

مراحل آماده سازی رزومه شما به قرار ذیل است:

 • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی تیم اپلای‌پل با شما تماس می‌گیرد و پرسشنامه‌ای را جهت حصول اطلاعات موردنیاز برای تدوین رزومه به شما ارسال می‌کند که شما می بایست آن را تکمیل کنید و ارجاع دهید.
 • 2. پس از ارسال پرسشنامه تکمیل شده به همراه رزومه تحصیلی از سوی شما به تیم اپلای‌پل، مرحله آماده سازی رزومه آغاز می‌گردد.
 • 3. پس از تدوین نسخه اولیه، رزومه شما در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد تا آن را چک کنید.
 • 4. در مرحله آخر، تغییرات و اصلاحات نهایی بر روی نسخه اولیه اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.
 • زمان انجام سفارش 7 روز کاری می باشد.

هزینه: 1,000,000 تومان