چرا اصلا مهاجرت تحصیلی؟!


.
.
مهاجرت از راه تحصیلی، ارزون‌ترین شیوه‌ی مهاجرته و تقریبا میشه گفت با هر رزومه‌ای شانس رفتن وجود داره فقط کافیه...

 

چرا مهاجرت تحصیلی( و روش‌ها)

 

با افزایش قیمت ارز و نوسانات اون ممکنه خیلی از افراد فکر کنند که پروسه‌ی مهاجرت هزینه بره و ما که از پس اون بر نمیایم. بخاطر همین قید رفتن رو در ذهن شون می‌زنند. اما خبر خوب اینجاست که مهاجرت از راه تحصیلی، ارزون‌ترین شیوه‌ی مهاجرته و تقریبا میشه گفت با هر رزومه‌ای شانس رفتن وجود داره فقط کافیه که اراده کنی! خبر خوب بعدی اینکه از طریق مهاجرت تحصیلی، در خیلی از کشورها، شما در حین تحصیل اجازه‌ی کار دارید، حتی همراه شما هم اجازه‌ی کار داره و بعد از اتمام تحصیل هم بسته به مقررات هر کشور به شما مدت زمانی اجازه داده میشه که دنبال شغل بگردید و در صورت پیدا کردن شغل ویزای شما تمدید خواهد شد. پس اگه هدفت از مهاجرت تحصیلی تجربه یک فضای آموزشی جدید با کیفیت متفاوت‌تر یا گرفتن اقامت پس از تحصیل در خارج از کشور با کمترین هزینه ست، مهاجرت تحصیلی بهترین راهه!

 

 

حالا این سوال پیش میاد که چه راه‌هایی برای مهاجرت تحصیلی وجود داره. در کل میشه گفت تمام کسانی که از این طریق اقدام به مهاجرت می‌کنند در3 دسته قرار می‌گیرند.

  • کسانی که سلف فاند پذیرش می‌گیرند: این دسته از افراد کل هزینه‌های تحصیل اعم از هزینه‌های شهریه دانشگاه، هزینه‌های مسکن، زندگی و ... با خودشون هست و برای تامین بخشی از هزینه، با توجه به تعداد ساعاتی که در طول هفته مجاز هستند، می‌تونند شغل پیدا کنند.
  • کسانی که بصورت پارشیال فاند پذیرش می‌گیرند: این دسته از افراد قسمتی از هزینه‌های زندگی و تحصیل‌شون پوشش داده میشه و مابقی هزینه برعهده دانشجو هست که مثل حالت قبل برای تامین هزینه‌ها می‌تونند شغل پیدا کنند.
  • بهترین حالت که خیلی افراد به دنبالش هستند و رقابت هم برای گرفتن این نوع پذیرش بالاتره پذیرش به همراه بورسیه تحصیلی( یا فول فاند) هست. در این حالت کلیه‌ی هزینه‌های تحصیل و زندگی شما در طول دوره‌ی تحصیل‌تون پوشش داده میشه. به طور کلی دانشجویان دکترا نسبت به سایر دانشجویان در اولویت دریافت کمک‌های مالی قرار دارند. البته انواع مختلفی از کمک هزینه‌های تحصیلی وجود داره و یک دانشجو میتونه دریافت کنه که در ادامه بهشون می‌پردازیم.

 

  • Scholarship and fellowship:

این جوایز از طرف دانشگاه یا دانشکده‌ها برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته شده‌اند و یک فرمول کلی برای دریافت این جوایز وجود نداره و هر دانشگاه یا دانشکده‌ای شرایط خاص خودش را داره. همان‌طور که از اسم‌شون مشخصه این دو، جایزه هستند و برخلاف حالتTA یاRA، دانشجو با دریافت‌شون تعهدی برای انجام کار در قبال استاد یا دانشکده نداره. البته تفاوتی بین این دوجایزه وجود داره. در اسکالرشیپ دانشگاه موظف هست که تمامی هزینه‌های تحصیلی دانشجو را متقبل شود. اما در فلوشیپ اما و اگر هایی برای پرداخت هزینه وجود داره که هنگام فراخوان، دانشگاه نوع و سقف کمک هزینه را مشخص میکنه و بسته به سیاست‌های آن ممکنه هزینه‌ای پرداخت یا در حد ارائه خدمات دانشگاهی بسنده بشه. از طرف دیگه اسکالرشیپ درواقع بورسیه تحصیلی هست که در سطوح گوناگون( قبل از ورود به دانشگاه و یا تحصیلات تکمیلی) به افراد اعطا میشه. اما فلوشیپ فقط به افراد دارای مدارج سطوح بالا و باتجربه تعلق می‌گیره که یک موقعیت علمی برای افراد بوجود میاره که با توجه به اعتبار دانشگاه یا موسسه علمی به کار تحقیقی یا تحصیلی خود بپردازند.

 

  • Teaching Assistantship:

دستیار آموزشی( یا استاد حل تمرین) که به امور آموزشی مانند برگزاری کلاس‌های حل تمرین، تصحیح تکالیف، پروژه‌ها و اوراق امتحانی دانشجویان و ... می‌پردازه. در این حالت شما به دانشجویان هم مقطع خودتان یا دانشجویان پایین‌تر از مقطع تحصیلی خودتان آموزش می‌دهید. درآمد دستیار آموزشی تفاوتی با دستیار پژوهشی نداره و هر دو از طرف دانشکده به شما پرداخت میشه. شایان ذکره که برای اینکه بتونید دستیار آموزشی بشید باید تسلط خوبی در مهارتspeaking و برقراری ارتباط با بقیه داشته باشید.( عموما نمرهspeaking بالای25 در تافل و بالای7 در آیلتس)

 

  • Reseach Assistantship:

دستیار پژوهشی به واسطه‌ی انجام امور پژوهشی مورد نظر استاد حقوق میگیره. در این حالت عمده کاری که افراد انجام می‌دهند، حضور مداوم در آزمایشگاه‌ها، ارائه و نوشتن مقالات یا کمک در ویرایش کتاب و مقالات استاد راهنما، شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌ها، مدیریت همایش‌های پژوهشی دانشکده و ... است. برای دریافت این نوع فاند باید دانشجو به‌طور مستقیم با استادی که نیاز به دستیار آموزشی داره ارتباط برقرار کنه. مهم‌ترین مزیت این حالت نسبت به دستیار آموزشی اینه که شما مجبور به تدریس و کارهای مربوط به اون نیستید و میتونید زمان بیشتری را صرف مطالعه و تحقیق خود کنید.

 

کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

مشاوره تخصصی مهاجرت
Consultion for immigration process

مشاوره ی تخصصی مهاجرت به سراسر دنیا

 

مشاوران متخصص گروه ApplyPal به شما کمک میکنند تا بهترین مسیر را برای پروسه ی مهاجرت خود در نظر بگیرید.

جهت آماده‌سازی ایمیل خود و بهره‌مندی از این خدمت مراحل زیر را درنظر داشته باشید:

  •  درخواست خود را ثبت و هزینه را به صورت آنلاین بپردازید.
  • پس از ثبت درخواست و پرداخت، از طرف تیم اپلای پل با شما تماس گرفته می‌شود تا هماهنگی اولیه صورت گیرد.
  • لطفا راس ساعت مقرر در محل موسسه حضور بهم رسانید.
  • هزینه ی درنظر گرفته شده برای  حداکثر 45 دقیقه مشاوره ی تخصصی متناسب با رزومه و نیاز شماست.

هزینه: 150,000 تومان

مشاوره با وکلای مهاجرتی
Immigration services

 

Move in your best way

 

مشاوره با وکلای خارجی (آلمان، کانادا، اروپا)

توجه فرمائید که برای مشاوره  با وکلای رسمی مهاجرت ما در سرتاسر دنیا میتوانید این سفارش را انتخاب نمائید

 

09901848006

هزینه: 500,000 تومان