دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت


University of Klagenfurt
اپلای در دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت جهت اخذ پذیرش تحصیلی
اپلای در دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت بسیار راحت است تنها کافی است مدارکی نظیر مدرک و ریزنمرات مقطع پیشین، رزومه، نمره زبان، توصیه‌نامه و انگیزه نامه را آماده کنید و برای اپلای به دانشگاه ارسال کنید.

دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت، دانشگاه کلاگنفورت AAU یکی از دانشگاه‌های اتریش و بزرگ‌ترین موسسه پژوهش و آموزش عالی در استان کرنتن است؛ که پردیس اصلی آن در کلاگنفورت است. این دانشگاه در سال 1960 کار خود را تحت عنوان کالج علوم تربیتی (College of Educational Studies) شروع کرد و در سال 1993 نام آن به دانشگاه کلاگنفورت (University of Klagenfurt) تغییر کرد. نام این دانشگاه در اکتبر سال 2004 برای تأکید بر ارتباط فرهنگی بین مناطق آلپ و دریای آدریاتیک به نام فعلی تغییر یافت. این دانشگاه در حدود 10.000 دانش‌آموز و 800 کارمند دارد و دانشکده‌های آن شامل: علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد، تکنولوژی و همین‌طور مطالعات میان‌رشته‌ای (Interdisciplinary Studies) است. دانشکده مطالعات میان‌رشته‌ای (IFF) نیز در این دانشگاه وجود دارد. رئیس IFF، ورنا وینی واتر، اتریش انتخاب شد. علاوه بر گروه‌ها و واحدهای چهار دانشکده، دانشگاه همچنین میزبان تعدادی از امکانات مرکزی مانند موسسه موسیل رابرت و سازمان جایزه باخمان و مرکز دانشگاه فرهنگی (UNIKUM) است.

 

تلاش برای تأسیس دانشگاه در سال 1964 آغاز شد و در سال 1970 موفق شد. Kärntner Universitätsbund، به‌منظور ترویج و توسعه دانشگاه‌ها در اتریش، در سال 1964 تأسیس شد. اولین مدرک دکترا در سال 1972 ارائه شد. در طول دوره 1973-1978، آموزش گواهی‌ها و برنامه‌های مدرک دکترا تأسیس شد. در سال 1975 قوانین جدید در این سازمان آموزش عالی به اجرا درآمد. موسسه تحقیقات دانشگاه برای آموزش تکنولوژی، مهارت‌های رسانه‌ها و آموزش مهندسی در سال 1978 تأسیس شد؛ اما ده سال بعد تعطیل شد. در سال 1979 موسسه تحقیقات دانشگاه برای مطالعات راه دور، تأسیس شد که دانشگاه برای تحقیقات میان‌رشته‌ای و آموزش مداوم در سال 1991 تغییر نام داد – و خرس IFF. نام گفت. رشته‌های تحصیلی ” مدیریت بازرگانی” و “انفورماتیک کاربردی” از سال 1983 به بعد شروع شد. در سال 1993، نام دانشگاه به دانشگاه کلاگفورت تغییر یافت و در همان زمان، دانشکده علوم انسانی و دانشکده اقتصاد، مدیریت بازرگانی و انفورماتیک افتتاح شد. دانشکده چهارم، علوم فنی دانشگاه در ژانویه 2007 با تمرکز بر حوزه‌های کلیدی انفورماتیک کاربردی با همکاری و استفاده از پارک علم و فن اضافه شد.

 

تحصیل در این دانشگاه نه‌تنها لذت حضور در منطقه دارد بلکه بسیار حائز اهمیت است در سطح جهانی به دلیل نوع تدریس و تحقیق. دانشگاه به‌صورت بین‌المللی از طریق ملاقات با پروفسورهای سایر کشورها و خصوصاً داشتن دانشجو از سرتاسر دنیا به‌صورت آکادمیک و علمی عمل می‌کند. از نشانه‌های این دانشگاه تحقیقات و تدریس باکیفیت بالا و مشارکت ویژه و حمایت از تحقیقات است. کوه‌های اطراف، دریاچه و جنگل‌ها همگی باعث می‌شوند تا شما از یکی از زیباترین مناطق اروپا لذت ببرید.

 

مشخصات دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت:

 • شعار: Through hardships to the stars
 • نوع دانشگاه: عمومی
 • سال تأسیس: 1970 / 1975 / 1993
 • بودجه: 55 میلیون یورو
 • مکان: Klagenfurt, Austria
 • تعداد اعضای هیئت‌علمی: 1,029
 • تعداد دانشجویان: 11,556
 • تعداد دانشجویان دکترا: 899
 • رنگ: Shades of Blue

رتبه‌بندی دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت:

نظام رتبه‌بندی

رتبه

QS

751-800

 

دانشکده‌های دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت:

 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده علوم فنی و مهندسی
 • دانشکده مطالعات بین‌رشته‌ای

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت:

 1. مدرک و ریزنمرات مقطع پیشین
 2. رزومه
 3. دانش قابل قبولی از زبانی که برنامه تحصیلی موردنظرتان به آن زبان ارائه می‌شود.
 4. توصیه‌نامه
 5. انگیزه نامه

 

ددلاین دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت:

ترم

ددلاین

زمستان

11 جولای تا 5 سپتامبر

تابستان

9 ژانویه تا 5 فوریه

 

رتبه: 
781
قاره: 
اروپا
کشور: