دانشگاه کلن


University of Cologne
اپلای در دانشگاه کلن جهت اخذ پذیرش تحصیلی
دانشگاه دانشگاه کلن (Universität zu Köln آلمان هزینه‌ای بابت شهریه دریافت نمی‌کند. فقط یک هزینهٔ مشارکت حدود 262 یورو قبل از شروع هر ترم باید پرداخت شود. لذا اپلای در این دانشگاه برای افرادی که نتوانستند فاند از بهترین دانشگاه های کانادا و آمریکا بگیرند مناسب است.

دانشگاه کلن (Universität zu Köln) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپایی است که در ایالت نوردراین-وستفالن و شهر کلن آلمان قرار دارد. نوردراین-وستفالن ( Nordrhein-Westfalen) (یا به‌اختصار NRW) پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان و چهارمین ایالت ازنظر وسعت جغرافیایی است. در طول تاریخ ایالت نوردراین وستفالن شخصیت‌های بزرگی را به دنیا معرفی کرده که از میان آن‌ها می‌توان موسیقی‌دان معروف لودویگ بیتهوفن و نقاش برجسته پیتر پل ربنس و یا میشائل شوماخر نام برد. مرکز این ایالت دوسلدورف و بزرگ‌ترین شهر آن کلن است.

 

کلن یکی از چهار شهر بزرگ آلمان با جمعیتی بالغ‌بر ۱ میلیون نفر است . این شهر یکی از نقاط اصلی تجارت، صنعت، گردشگری و رسانهٔ آلمان است و درعین‌حال یکی از آزاداندیش‌ترین اجتماعات شهری در اروپا رادار است.کلن صاحب تاریخی غنی است که به دورهٔ امپراتوری رومیان بازمی‌گردد که از آن زمان به بعد یکی از مراکز شهری اصلی منطقهٔ خود بوده است. در مقایسه با سایر شهرهای آلمان و اروپا، بخش قدیمی کلن به نسبت بزرگ است و بخش بزرگی از مرکز شهر کنونی آن را در برمی‌گیرد و بنابراین ازلحاظ حجم میراث تاریخی بسیار غنی است و بناها و یادگارهای تاریخی این شهر از دورهٔ پیش از مسیحیت تا زمان معاصر در این شهر دیده می‌شوند. بسیاری از عمارات و کلیساهای به سبک رومی و گوتیک و کلیسای جامع و پرشکوه این شهر از این جمله بناها هستند.کلن یک مرکز اقتصادی عمده در آلمان است که بسیاری از نمایشگاه‌های بین‌المللی در این شهر برگزار می‌شوند و در کنار آن مقر بسیاری از شرکت‌های رسانه‌ای و چندرسانه‌ای و فرهنگی است. این تنوع کارکردها به کلن هویت چند فرهنگی بخشیده است و این هویت درزمانی که در شهر کارناوال‌های مختلف برگزار می‌شود به اوج خود می‌رسد. آب‌وهوای کلن همانند سایر نقاط غربی آلمان معتدل و مرطوب است و شباهت زیادی به انگلستان و شمال فرانسه دارد. گرم‌ترین روزهای سال در ماه‌های ژوئن و ژوئیه اتفاق می‌افتند و دمای هوا چندین روزبه بالای 30 می‌رسد. سردترین ماه سال هم ژانویه است و روزهای یخبندان زیادی در این ماه گزارش‌شده است. گاهی در تابستان طوفان‌های تندری و بارش شدید باران برای گردشگران دردسرساز می‌شود. 

 

یکی از منابع اقتصادی مهم در این ایالت، که درزمینهٔ پژوهش و تحقیق نیز سرمایه‌گذاری‌های کلان می‌کند، صنعت خودروسازی است :دفترهای اصلی شرکت‌های مهم و موفق دایملر، پورشه و بوش در این ایالت دایر هستند.رمز اصلی موفقیت این ایالت، در وجود شمار زیادی شرکت‌های کوچک و متوسط است که خارج از شهرهای بزرگ، رفاهی نسبی برای ساکنان این مناطق فراهم آورده‌اند. مردم بادن‌ــ وورتمبرگ به کوشایی و هدفمند بودن شهرت دارند.شهر کلن یکی از مراکز حمل‌ونقل آلمان است. کلن بزرگ‌ترین شهر آلمانی مجاور رود راین است و بندر فعالی دارد. علاوه بر حمل کالا، کشتی‌های مسافربری در مسیرهای مختلف تردد می‌کنند. فرودگاه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر کلن و ۱۶ کیلومتری شمال شرقی شهر بن قرارگرفته است. قطارهای سریع‌السیر ازجمله ICE و Thalys کلن را به شهرهای مختلف آلمان و دیگر شهرهای اروپایی ازجمله آمستردام ، بروکسلی و پاریس مرتبط می‌کند. راین زایل بان تنها تراموای هوایی آلمان است که از روی رودخانهٔ راین عبور می‌کند و در شهر کلن مشغول به کار است.

 

دانشگاه کلن آلمان (Universität zu Köln)یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا بوده و ششمین دانشگاهی است که در اروپای مرکزی تأسیس‌شده است. تأسیس آن به سال 1388 میلادی برمی‌گردد . این دانشگاه در سال 1978 بسته و مجدداً در سال 1919 راه‌اندازی شده است. دانشگاه کلن وابسته به بنیاد پژوهش‌های آلمان (Deutsche Forschungsgemeinschaftt) است که در پیشرفت علمی آلمان نقش بسزایی دارد. امروزه این دانشگاه با بیش از48 هزار دانشجو که در شش دانشکدهٔ آن مشغول به تحصیل هستند، یکی از مهم‌ترین مراکز آموزش عالی در آلمان محسوب می‌شود. امکان تحصیل در بیش از ۲۰۰ رشتهٔ تحصیلی در دانشگاه کلن وجود دارد. افرادی همچون آلبرتوس ماگنوس و توماس ماگنوس و توماس آکوئیناس که از بزرگ‌ترین فیلسوفان اروپا در سده‌های میانه هستند، از دانش‌آموختگان دانشگاه کلن می‌باشند؛ و همچنین از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه رضا بیک زاده نظریه‌پرداز و نویسنده معاصر ایرانی را نیز می‌توان نام برد. برخی از برندگان جوایز نوبل نیز از اساتید و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند. به‌تازگی این دانشگاه موفق شد افتخاری دیگری را نیز از آن خود کند و آن پیوستن به جمع دانشگاه‌های برتر آلمان بود. عنوانی که تا سال ۲۰۱۷ میلادی در اختیار این دانشگاه خواهد ماند.

 

مشخصات دانشگاه کلن:

 • نام لاتین : Universitatis Coloniensis
 • سال تأسیس :1388/1919
 • دارایی : 752 میلیون یورو     
 • تعداد اعضای هیئت‌علمی : 7393
 • تعداد دانشجویان :48962
 • مکان : Cologne, North Rhine-Westphalia, Germany

 

رتبه‌بندی دانشگاه کلن:

نظام رتبه‌بندی

رتبه

ARWU

201-300

Times

170

QS

347

 

دانشکده‌های دانشگاه کلن:

 • دانشکده بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم انسانی

 

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه کلن:

 1. مدارک مقطع پیشین
 2. رزومه
 3. انگیزه نامه
 4. نمرات آزمون‌های زبان

دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های آلمانی‌زبان این دانشگاه نیازمند ارائهٔ گواهینامه دریکی از آزمون‌های زیر هستند:

 • آزمون DSH سطح 2
 • TestDaf با نمرهٔ کل حداقل 16 امتیاز
 • گواهی زبان‌های اروپایی: telc Deutsch C1 Hochschule
 • دیپلم زبان آلمانی Standing Conference of the Ministers سطح 2
 • گواهینامه ( Große Deutsche Sprachdiplom (GDS یا  Goethe-Zertifikat C2 از موسسه گوته
 • گواهینامهٔ ZOP از موسسه گوته
 • گواهینامهٔ Feststellungsprüfung (آزمون ورودی دانشگاه Studienkolleg آلمان)
 • گذراندن دورهٔ سه‌سالهٔ حرفه‌ای زبان آلمانی دریکی از مؤسسات آلمانی

 

ددلاین دانشگاه کلن:

ترم ورود

ددلاین

زمستان

15 July

تابستان

15 January

 

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کلن:

دانشگاه کلن آلمان هزینه‌ای بابت شهریه دریافت نمی‌کند. فقط یک هزینهٔ مشارکت حدود 262 یورو قبل از شروع هر ترم باید پرداخت شود.

بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های بین‌المللی دانشگاه کلن آلمان

 • بورس تحصیلی Deutschlandstipendium: . این بورسیه به دانشجویان سال اول و دانشجویان بااستعدادترم های بالاتر تعلق می‌گیرد. مبلغ این بورسیه ماهیانه 300 یورو است. ددلاین اپلای بورس از 15 اوت تا 15 سپتامبر 2017 است.
 •  بورس تحصیلی دانشجویان خارج از کشور (PROMOS) : این بورس تحصیلی توسط DAAD و همچنین دیگر سازمان‌های حمایت از دانشجویان خارجی برای دانشجویان بین‌المللی‌ای که برای تحصیل به خارج از کشور آلمان سفر می‌کنند در نظر گرفته‌شده است.

 

رتبه: 
374
قاره: 
اروپا
کشور: 
کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

تهیه و تدوین اکسل مکاتباتی
Excel for apply
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته  فهرستی از دانشگاه ها و رشته هایی که قصد دارید در آنها تحصیل نمایید را از طریق اینترنت دریافت می‌کند.
 • یکی از متخصصین گروه اپلای پال، یک اکسل متناسب با نیاز شما تدوین مینماید.
 • درنهایت پروژه توسط مسئول هماهنگی گروه اپلای پال به‌صورت کامل به شما تحویل داده می‌شود.
 • حداقل میزان سفارش گذاری 10 ردیف (هر ردیف شامل: کشور، دانشگاه، رنک دانشگاه، وبسایت دانشگاه، دپارتمان، رشته، استاد، ایمیل استاد، زمینه ی تحقیقاتی)
 • **نرخ درج شده برای 10 ردیف است(برای دریافت ردیف های بیشتر، میزان سفارش خود را 2، 3 یا چندبرابر کنید.)**

هزینه: 500,000 تومان