England

دانشجویان بین‌المللی همیشه حضور برجسته‌ای در انگلستان داشته‌اند و تعدادشان همواره رو به افزایش بوده است. کشور انگلستان، پس از آمریکا، دومین مقصد محبوب ازنظر دانشجویان است. این کشور تلاش بسیاری برای سرمایه‌گذاری بر روی درخواست رو به رشد آموزش زبان انگلیسی و موانع ویزای ایالت متحده، نموده است.

انگلستان یا بریتانیا (UK) شامل چهار کشور انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است. به خاطر وجود سطح بالای کیفیت تحصیلی که چند قرن سنت را به‌عنوان پشتوانه دارد، انگلستان مکانی مناسب است تا به کسب‌وکار خود جنبه‌ای جهانی بدهید.

علاوه بر دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج، انگلیس تعداد زیادی دانشگاه دیگر دارد که بین در بهترین‌های دنیا جای می‌گیرند و طیف گسترده‌ای از دروس را ارائه می‌دهند. دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان برای بیشتر دروس، یک دوره‌ی کارشناسی ارشد یک‌ساله ارائه می‌دهند که درنتیجه صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه و زمان به همراه خواهد داشت.

مدارکی که از مؤسسات آموزش عالی انگلستان صادر می‌شوند، در همه جای دنیا به‌عنوان مدارکی باکیفیت بالا در سطح جهانی شناخته می‌شوند. در بریتانیا استاندارد آموزش عالی توسط چند دانشگاه قدیمی و مشهور، پایه‌گذاری شده است؛ دانشگاه‌هایی همانند آکسفورد و کمبریج، این استانداردها به بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های سراسر انگلستان گسترش پیداکرده است.