Denmark

دانمارک جزو کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که از جنوب با آلمان دارای مرز خشکی و با کشورهای سوئد و نروژ مرز دریایی دارد. دانمارک در رأس شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در کل دنیا معتبر است. درنتیجه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌تواند فرصت خوبی برای پیدا کردن شغل بهتر و آینده‌ای روشن باشد.

با توجه به اینکه بیش از 90 درصد مردم دانمارک به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند، ادامه تحصیل در دانمارک در بسیاری از رشته‌ها در مقاطع مختلف به این زبان است. این موضوع یکی از مزایای ادامه تحصیل در دانمارک است علی‌الخصوص برای دانشجویان ایرانی که به زبان انگلیسی بیشتر از زبان‌های دیگر تسلط دارند. ولی ادامه‌ی تحصیل در برخی رشته‌ها مانند پزشکی، پرستاری و مامایی به زبان رسمی این کشور (دانمارکی) است.

با توجه به اینکه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دانمارک مستلزم پرداخت هزینه‌ای سالیانه در حدود ۱۲۰۰۰ یورو است، درخواست پذیرش جهت ادامه تحصیل در این کشور کاهش‌یافته است و با توجه به وضعیت اقتصادی این کشورها و وجود بازار کار مطلوب، دانشگاه‌ها تسهیلاتی را برای دانشجویان مستعد فراهم نموده‌اند. دانشجویانی دارای سوابق تحصیلی خوب، به عبارتی دارای معدل بالای ۱۷ و مدرک زبان IELTS با نمره ۶.۵ می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند و نه‌تنها تحصیلات خود را به‌صورت رایگان ادامه دهد حتی امکان اخذ کمک‌هزینه زندگی نیز وجود دارد. (این شرایط فقط برای دانشجویان دختر امکان‌پذیر است) البته لازم به توضیح است که هر متقاضی هزینه اولیه حدود ۵۰ میلیون تومان را در پیش دارد.