دانشگاه یورک


York University
اپلای در دانشگاه یورک جهت اخذ پذیرش تحصیلی
اپلای در دانشگاه یورک (York University-Université York) که در شهر تورنتو هست نیازمند مکاتبه با اساتید است و دانشجو های ایرانی نیز قبلا از این دانشگاه کانادایی پذیرش گرفته اند.

دانشگاه یورک (York University-Université York) دانشگاه مطالعاتی سراسری واقع در تورنتو، انتاریو، کانادا است. انتاریو یکی از استان‌های کانادا است. ازلحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگ‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا است. مرکز آن تورنتو است و اتاوا (پایتخت کانادا) نیز در آن قرار دارد. ازلحاظ جغرافیایی استان انتاریو در شرق کانادا و در بین استان‌های کبک و مانیتوبا قرار دارد. از جنوب با ایالت‌های مینسوتا، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک هم‌مرز است. بیش از ۷۰٬۰۰۰ تن از ساکنان استان انتاریو دارای تبار ایرانی هستند که عمدتاً در شمال شهر تورنتو سکونت دارند. به دلیل آنکه استان انتاریو قطب اقتصادی کانادا محسوب می‌شود، درنتیجه انواع صنایع در این استان بخصوص در تورنتو و دیگر مناطق شهری یافت می‌شوند. این استان محلی برای ارائه خدمات مدرن و اطلاعات اقتصادی در کنار بسترهای لازم برای تولید است. اتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارتخانه‌های فدرال است می‌تواند به جذب مشاغل گوناگون و همچنین سازمان بین‌المللی غیرتجاری کمک شایانی نماید. آمار بیکاری در استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود ۶٫۶ درصد است. موقعیت‌های شغلی در این استان با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن از تنوع بسیاری برخوردار است تا جایی که از کشاورزی تا فناوری اطلاعات در آن می‌توان یافت. سطح ایجاد اشتغال در استان در سال‌های اخیر بسیار خوب بوده و پیش‌بینی می‌شود که به همین صورت ادامه یابد. نیروگاه هسته‌ای براوس، دومین نیروگاه بزرگ هسته‌ای جهان، نیروگاه هسته‌ای دارلینگتون و نیروگاه هسته‌ای پیکرینگ در این استان قرار دارند. طور میانگین درآمد اهالی انتاریو در بین استان‌های کانادا جزو بالاترین درآمدها است. گرچه برخی از هزینه‌های زندگی بخصوص هزینه مسکن افزایش‌یافته است. متوسط درآمد خانواده‌ها در انتاریو با رقم ۵۹٫۷۰۰ دلار در سال دومین درآمد بالا در میان استان‌های کشور است. همچنین این استان با رقم ۱۰٫۵۰ دلار در ساعت دومین نرخ پایه حقوق در کشور را دارا است. نرخ مالیات با رقم ۱۷٫۴۱ درصد پنجمین رتبه در کشور را دارا است. باوجودآنکه هزینه‌های زندگی در این استان اندکی بالاتر از میانگین کشوری است، نرخ درآمدها در این استان می‌تواند از عهده زندگی با بالاترین معیارها در میان کشورها برآید. تورنتو و اتاوا به دلیل شهرتشان در نظافت و تمیزی، ایمنی و در دسترس بودن خدمات در مقایسه با شهرهای هم قیاس همواره جزو بهترین شهرها برای زندگی بوده‌اند و همین استانداردهای بالای زندگی موجب شده که انتاریو به مقصد اصلی مهاجران جدید به کانادا تبدیل شود.

 

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. تورنتو به‌عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند؛ همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل‌ونقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است. مطابق با اعلان مجله فوربز، تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند اقتصادی جهان و یکی از شهرهای به‌سرعت در حال رشد در میان کشورهای جی ۷ است. مجله فوربس با عنوان "شهرهای قدرتمند اقتصادی جهان" به بررسی این موضوع پرداخته و دراین‌بین، شهر تورنتو را در میان 10 شهر برتر قرار داده است. طبق مطالعات مجله فوربس، شهرهای توانمند مانند تورنتو به دلیل اندازه اقتصادشان، دورنمایی که برای خود تصور کرده‌اند، هزینه زندگی و کیفیت زندگی، به جذب سرمایه می‌پردازند. مجله فوربس، شهر تورنتو را به‌عنوان قلب اقتصادی کشورهای ثروتمند جهان می‌داند که تا سال 2020 به بسیاری از اهداف خود دست می‌یابد. در فهرست  نوآوران اقتصادی، تورنتو جایگاه دوازدهمین شهر در جهان و چهارمین شهر در قارهٔ آمریکا را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این تورنتو توسط واحد اطلاعات اقتصادی و مرسر به‌عنوان یکی از شهرهای قابل سکونت جهان معرفی‌شده است. در میان شهرهای کانادا در سال ۲۰۰۶، تورنتو از حیث بالا بودن هزینه‌های زندگی رتبه اول را به دست آورد. شعار شهر تورنتو، "تنوع در استعداد" است. شهر تورنتو به خاطر داشتن فرهنگ‌ها، زبان‌ها، غذا و هنرهای مختلف در جهان به خود می‌بالد. نیمی از جمعیت شهر تورنتو، جزء مهاجرین هستند. تورنتو پس از سن فرانسیسکو و نیویورک، دارای سومین رتبه در بین بزرگ‌ترین شهرهای با شرکت‌های انبوه IT است. علاوه بر IT و منابع مالی فراوان حاصل از منابع طبیعی مانند هیدرو الکتریسیته و مواد خام، به تورنتو و شهرهای حومه کمک کرده است تا به مراکز اصلی صنعتی که تولیدکننده بیش از 50 درصد تولیدات کارخانه‌ای است دست یابد. 

 

 دانشگاه یورک سومین دانشگاه بزرگ کانادا، دومین مدرسه آموزش عالی بزرگ در انتاریو و پیشتاز در رشته‌های گوناگون دانشگاهی در کانادا است. یورک تقریباً ۵۱، ۰۰۰ دانشجو، ۷، ۰۰۰ کارمند و ۲۰۰، ۰۰۰ دانش‌آموخته در سراسر گیتی دارد. این دانشگاه دارای یازده دانشکده و 28 مرکز تحقیقاتی است. دانشگاه یورک همواره افتخار مشارکت در برنامه‌های فضای کانادا را داشته است. دانشکده علوم و مهندسی یورک اولین دانشکده تحقیقاتی کانادایی است که در اکتشافات مریخ مشارکت دارد و طراحی بخشی از ابزار تحقیقات فضایی و برنامه‌های جاری ناسا را به عهده دارد. مدرسه عالی حقوق و مدرسه عالی بازرگانی پیوسته در مقام بهترین مراکز تحصیلی کانادا قرار داشته‌اند. انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه یورک یکی از مراکز فعال اجتماعی سیاسی جامعه ایرانی‌تباران کانادا است. هر دو کمپس دانشگاه در قلب تورنتو، کلان‌شهر کانادا، واقع‌شده‌اند. در کتابخانه‌های دانشگاه که در 5 ساختمان قرارگرفته‌اند، 48 کتابدار حرفه‌ای کار می‌کنند. در این کتابخانه‌ها تعداد 2.6 میلیون کتاب چاپی،260000 کتاب الکترونیکی، 40000 مجله الکترونیکی، 500 کامپیوتر و 2900 صندلی مطالعه موجود است. کتابخانه‌های دانشگاه یورک 3 میلیون بازدیدکننده در سال دارد. دانشگاه یورک با بیش از 290 سازمان دانشجویی یکی از بهترین و غنی‌ترین مکان‌ها برای زندگی دانشجویی در کل کانادا است. در طول سه سال گذشته، گروه فوتبال دانشگاه برای دومین بار در مسابقات بین دانشگاهی به قهرمانی دست‌یافته است. خانواده 240000 نفری دانش‌آموختگان این دانشگاه بار دیگر پیشروی دانشگاه را درزمینهٔ بازرگانی، هنرهای زیبا، حقوق، علوم، تاریخ، علوم محیط‌زیست، روانشناسی و ... برای جهانیان نمایان می‌سازند. دانشجویان این دانشگاه مدام در حال تعریف کردن از استادان خوب خود و شیوه کاربردی و عملی آموزش دروس در اغلب رشته‌های درسی هستند. دانشجویان بین‌المللی آن‌هم می‌گویند که به دلیل حضور دانشجویان از گروه‌های مختلف قومی، در اینجا اصلاً احساس غربت نمی‌کنند. آن‌ها کتابخانه‌های هفت‌گانه دانشگاه یورک را هم یکی از بهترین مکان‌ها برای مطالعه دروس خود می‌دانند. از دانشگاه یورک فنّاوری به کره مریخ هم رسیده! کار طراحی و ساخت ابزار معروف فضایی NASA Phoenix Mars Lander را دانشمندان و متخصصانی از دانشگاه یورک انجام دادند که توانست در ماه می سال ۲۰۰۸ بر سطح مریخ فرود بیاید. دانشگاه یورک همواره افتخار مشارکت در برنامه‌های فضای کانادا را داشته است. دانشکده علوم و مهندسی یورک اولین دانشکده تحقیقاتی کانادایی است که در اکتشافات مریخ مشارکت دارد و طراحی بخشی از ابزار تحقیقات فضایی و برنامه‌های جاری ناسا را به عهده دارد. مدرسه عالی حقوق و مدرسه عالی بازرگانی پیوسته در مقام بهترین مراکز تحصیلی کانادا قرار داشته‌اند. این ابزار توانست اطلاعاتی حیاتی در مورد سطح مریخ جمع‌آوری و به زمین مخابره کند. هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل تقریباً ۱۹, ۵۷۵$ است. از فارغ‌التحصیلان مطرح دانشگاه یورک می‌توان  ژیان قمیشی (مجری رادیو CBC), جیم فلاهرتی (وزیر دارایی کانادا) و ریچل مک‌آدامز را نام برد.

 

مشخصات دانشگاه یورک:

 • شعار: The way must be tried - راهی که باید پیمود.
 • نوع دانشگاه: عمومی
 • سال تأسیس: 1959
 • دارایی: 414 میلیون دلار کانادا
 • مکان: Toronto, Ontario, Canada
 • تعداد کارکنان اداری: 7,000
 • تعداد دانشجویان: 52,300
 • تعداد دانشجویان کارشناسی: 46,400
 • تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی: 5,900
 • رنگ: قرمز و سفید
 • نام مستعار: York Lions
 • نماد: Lion

 

رتبه‌بندی دانشگاه یورک:

نظام رتبه‌بندی

رتبه

QS

441-450

Times

351-400

U.S.News

389 


دانشکده‌های دانشگاه یورک:

 • دانشکده هنرهای لیبرال و مطالعات حرفه‌ای
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده بهداشت و سلامت
 • دانشکده علوم
 • دانشکده مطالعات محیط‌زیست
 • کالج گیلندون
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنر، رسانه، عملکرد و طراحی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده بازرگانی

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه یورک:

 1. مدرک و ریزنمرات مقطع پیشین
 2. پرداخت application fee
 3. رزومه
 4. توصیه‌نامه
 5. انگیزه نامه
 6. نمرات آزمون‌های زبان: 

آزمون

حداقل نمره

تافل اینترنتی

(بر اساس رشته‌های مختلف  متفاوت است): 80-79، 91-90، 100

آیلتس

 (بر اساس رشته‌های مختلف  متفاوت است): 6.5، 7، 7.5

 

ددلاین دانشگاه یورک:

(ددلاین هر برنامه تحصیلی متفاوت است. می‌توانید با استفاده از لینک‌های بالا ددلاین هر برنامه تحصیلی را مشاهده نمایید.)

ترم

ددلاین

تابستان

اوایل آپریل

پاییز

اوایل مارس

زمستان

اوایل دسامبر

 

رتبه: 
389
قاره: 
آمریکا
کشور: