دانشگاه بازل


University of Basel
اپلای در دانشگاه بازل جهت اخذ پذیرش تحصیلی
مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از/اپلای در دانشگاه بازل Universität Basel مواردی نظیر پرداخت هزینهٔ درخواست (CHF 100)، مدارک و ریزنمرات مقطع پیشین، رزومه، توصیه نامه، انگیزه نامه و نمرات آزمون‌های زبان (level B2 or C1 زبان انگلیسی) هستند.

دانشگاه بازل (Universität Basel) در بازل سوئیس قرارگرفته است و یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود. بازل سومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۶ برابر با ۱۶۵٬۵۲۹ نفر و با احتساب حومه ۷۳۱٬۰۰۰ نفر بوده است. گستردگی ناحیه مسکونی بازل تا مرزهای شمالی سوئیس، این شهر را از سال ۲۰۰۴ به دومین شهر بزرگ کشور تبدیل کرده است. بازل در شمال باختری سوئیس بر کناره رود راین جای دارد. این شهر نقش عمده‌ای به‌عنوان یک مرکز صنعتی برای صنایع شیمیایی و داروسازی بر عهده دارد. بازل با هر دو کشور آلمان و فرانسه هم‌مرز است. این شهر به‌وسیله رومی‌ها بنیان نهاده شد. در دوره امپراتوری مقدس روم، بازل شهری آزاد بود که در سال ۱۵۰۱ میلادی به کنفدراسیون سوئیس پیوست. دانشگاه بازل از سال ۱۴۶۰ میلادی سابقه دارد. بازل به‌عنوان یک شهر موفق در ورزش در سوئیس مشهور است. باشگاه فوتبال اف‌سی بازل به‌عنوان یک باشگاه همیشه موفق شناخته می‌شود. همچنین بازل به همراه شهرهای ژنو، زوریخ و برن میزبان جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸ بود، تورنمنتی که سوئیس و اتریش به‌طور مشترک میزبان آن بودند. بازل همچنین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای فرهنگی در اروپا شناخته می‌شود. شهر بازل در سال ۱۹۹۷ برای کسب عنوان پایتخت فرهنگی اروپا رقابت می‌کرد. مردم این شهر به زبان آلمانی بازل (بازل دویچ) یکی از دیالکت های موجود در کشور سوئیس سخن می‌گویند. زبان آلمانی سوئیسی در هر کانتون (ایالت) با لهجهٔ مخصوص همان کانتون تکلم می‌شود که متفاوت از کانتونهای دیگر است. زبان آلمانی بازل جزو یکی از دیالکت های زبان آلمانی سفلی است که متفاوت از زبان آلمانی علیاست.

 

دانشگاه بازل قدیمی‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه سوئیس است که در سال 1460 میلادی تأسیس شد. دانشگاه بازل خدمات ویژه‌ای به دانشجویان ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها امکان دستیابی به شبکه‌های تحقیقاتی بین‌المللی است. در حال حاضر حدود ۱۳ هزار نفر مشغول به تحصیل می‌باشند که ۳ هزار نفر آن را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهد. دانشجویان خارجی ۶۲ در صد در postgraduate و ۳۸ درصد آن‌ها undergraduate می‌باشند ولی آمار برای کل یکسان است برای این تعداد دانشجو حدود هزار کارکنان دانشجویی مشغول بکارند.


به‌صورت معمول هزینه‌های تحصیل در دانشگاه بازل حدود ۲۰۰۰ دلار است که برای تحصیل گزینهٔ مناسبی است. دانشجویان در دانشگاه بازل می‌توانند در رشته‌های متنوعی ازجمله مطالعات توسعه، علوم زیستی، پزشکی، داروسازی و داروشناسی، شیمی، تاریخ، روانشناسی، مطالعات محیطی، اقتصاد، ریاضی، ادبیات در زبان انگلیسی، زبان‌های مدرن، فیزیک و نجوم، علوم کامپیوتر و اطلاعات سیستم‌ها تحصیل کنند. دانشگاه بازل با توجه به رتبه‌بندی دانشگاه بازل و هزینه‌های پایین تحصیل، انتخاب مناسبی برای علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا است. از افراد مشهوری که در تاریخ با این دانشگاه در ارتباط بوده‌اند، می‌توان به اراسموس، فریدریش نیچه، یاکوب بورکهارت، لئونارد اویلر، کارل بارت، کارل یونگ و سعید کریمیان اشاره کرد.

 

مشخصات دانشگاه بازل:

 • نوع دانشگاه: عمومی
 • سال تأسیس: 1460
 • دارایی: CHF 753 million
 • مکان: Basel, Basel-City, Switzerland
 • تعداد اعضای هیئت‌علمی: 377
 • تعداد دانشجویان: 12,852

 

رتبه‌بندی دانشگاه بازل:

نظام رتبه‌بندی

رتبه

Times Higher Education

98

Leiden

45

Academic Ranking of World Universities

95

 

دانشکده‌های دانشگاه بازل:

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده روان‌شناسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده کسب‌وکار و اقتصاد

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه بازل:

 1. پرداخت هزینهٔ درخواست (CHF 100)
 2. مدارک و ریزنمرات مقطع پیشین
 3.  رزومه
 4. توصیه نامه
 5. انگیزه نامه
 6. نمرات آزمون‌های زبان (level B2 or C1 زبان انگلیسی)

 

ددلاین دانشگاه بازل:

 مقطع

ترم 

Sign up until

Bachelor programs students with Swiss qualifications
(special deadlines below)

Fall semester

30 Apr Late applications until 31 July

Bachelor programs students with foreign qualifications (special deadlinies below)

Fall semester

30 Apr Late applications until 31 July

Master's studies with a degree from a Swiss university, university of applied sciences or university of teacher education

Fall semester

30 Apr Late applications until 31 July

Master's studies with a degree from a foreign higher education institution

Fall semester

30 Apr

Doctoral studies

Fall semester

31 Jul

Bachelor program medicine (clinical und dental medicine)

Fall semester

15 Feb

Master programs in medicine and dental medicine and applications for a higher semester in the bachelor program medicine (clinical und dental medicine)

Fall semester

15 Feb

Master program nursing science

Fall semester

15 Feb

Bachelor program sport, exercise and health

Fall semester

15 Feb

 
رتبه: 
98
قاره: 
اروپا
کشور: 
کلمه کلیدی: 

سفارشات مرتبط

تهیه و تدوین اکسل مکاتباتی
Excel for apply
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته  فهرستی از دانشگاه ها و رشته هایی که قصد دارید در آنها تحصیل نمایید را از طریق اینترنت دریافت می‌کند.
 • یکی از متخصصین گروه اپلای پال، یک اکسل متناسب با نیاز شما تدوین مینماید.
 • درنهایت پروژه توسط مسئول هماهنگی گروه اپلای پال به‌صورت کامل به شما تحویل داده می‌شود.
 • حداقل میزان سفارش گذاری 10 ردیف (هر ردیف شامل: کشور، دانشگاه، رنک دانشگاه، وبسایت دانشگاه، دپارتمان، رشته، استاد، ایمیل استاد، زمینه ی تحقیقاتی)
 • **نرخ درج شده برای 10 ردیف است(برای دریافت ردیف های بیشتر، میزان سفارش خود را 2، 3 یا چندبرابر کنید.)**

هزینه: 500,000 تومان