نگارش و ویرایش حرفه ای انگیزه نامه


Statement of Purpose
نگارش، تدوین، ویرایش و اصلاح حرفه ای انگیزه نامه SOP
از همه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، علاوه بر ارائه رزومه تحصیلی و مدارک موردنیاز جهت پر کردن اپلیکیشن فرم (Application Form)، انگیزه نامه هم درخواست می‌شود. این‌که این انگیزه نامه یا همان SOP مخفف کلمه Statement of purpose هست.

انگیزه نامه با توجه به رشته تحصیلی و کشور موردنظر جهت ادامه تحصیل با عبارات و کلمات مختلف زیر نام‌برده می‌شود:

 • Statement of purpose (SOP)
 • Cover Letter
 • Letter of Interests
 • Statement of Intent
 • Personal statements
 • Motivation Letter

 

انگیزه نامه توصیف‌کننده و نشان‌دهنده قدرت رزومه شما هست. انگیزه نامه‌، به زبان انگلیسی هست و قصد و هدف شمارا برای ادامه تحصیل مشخص می‌کند. انگیزه نامه خلاصه‌ای از زندگی تحصیلی و اشاره‌ای به زندگی روزمره شما هست. انگیزه نامه یا SOP بایستی به‌گونه‌ای تدوین گردد که تنها یک هدف را در ذهن مخاطب تشکیل دهد. هدف انگیزه نامه، نشان‌دهنده اشتیاق و میل شما به ادامه تحصیل و تحقیق و همچنین پویا بودن شما می‌باشد. مهم‌ترین قسمت‌های رزومه همانند پروژه کارشناسی یا کارشناسی ارشد بایستی در انگیزه نامه به نحوی توضیح داده شود که بیان‌کننده اشتیاق شما به انجام پروژه  و زمینه‌های تحقیقاتی بیشتر است. همچنین سایر فعالیت‌های علمی دیگر، مانند دستیار آموزشی استاد Teaching Assistant به‌صورت داستانی جذاب بایستی در انگیزه نامه ذکر گردد.

برای شما که برای نخستین بار می‌خواهید دست‌به‌قلم بشوید، نوشتن انگیزه نامه شاید مدت‌زمان زیادی زمان ببرد. البته فقط نوشتن متنی آن نیست بلکه نبایستی اشکالات گرامری و نوشتاری داشته باشد. شاید نیاز باشد چندین بار تدوین و اصلاح گردد تا اینکه به sop  مطلوب تبدیل گردد.

نگارش و یا اصلاح انگیزه نامه فردی اگر توسط فردی کارآزموده که در خارج از کشور تحصیل می‌کند و به فضای حاکم بر دانشگاه‌ها و اساتید خارج از کشور تسلط دارد، بسیار نقش مؤثری در جذب خواننده و درنتیجه تأثیر مطلوب برای اخذ پذیرش دارا است. ارزش بیانیه هدف یا انگیزه نامه بسیار زیاد است به‌طوری‌که می‌توان همانند داشتن یک نمره زبان تافل یا آیلتس خوب، به یک انگیزه نامه عالی افتخار کرد.

نکته دیگر در نگارش SOP عدم استفاده از عبارات و جملات استفاده‌شده در نمونه انگیزه نامه‌های دیگران هست. این امر که سرقت ادبی Plagiarism نامیده می‌شود، شانس پذیرش را بسیار کاهش می‌دهد.

 

اپلای پال با تیم مجرب با تضمین کیفیت، انگیزه نامه یا SOP شمارا نگارش، تدوین، اصلاح و یا ترجمه  می‌کند.

پس از ثبت سفارش در سبد خرید، اطلاعات موردنیاز زیر را در قالب یک فایل با فرمت word  یا pdf  آپلود نمایید.  در کمتر از 10 روز، رزومه شما توسط تیم حرفه ای اپلای پال با بالاترین کیفیت و رعایت نکات استاندارد جهانی و بروز نگارش گردیده و به ایمیل شما ارسال می‌گردد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر فرد، با شما تماس گرفته خواهد شد.

به‌منظور مشاوره یا سؤال لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید.

کلمه کلیدی: 

روند سفارش

سفارشات مرتبط

عضویت یک ماهه
One-Month Membership

ملاحظات:

 • 1. پس از ثبت نام به عنوان عضو اجازه دسترسی مستیم به بخش منابع و مدارک سایت به شما داده می شود.
 • 2. پس از عضویت می توانید با ورود به پانل کاربری خود (با همان آدرس ایمیل ثبت نام شده)، از بخش منابع و مدارک فایل مورد نظر خود دانلود کنید.
 • 3. این عضویت یک ماهه می‌باشد و از زمان عضویت شما اغاز می‌گردد.
 • 4. حتما فایل ها را به صورت تک به تک دانلود کنید و از دانلود همزمان چند فایل خودداری نمایید تا آنتی ویروس دسترسی شما را نبندد.

هزینه: 50,000 تومان

ویرایش حرفه‌ای انگیزه نامه
(SOP)Professional Editing of Statement Of Purpose

این پکیج مناسب افرادی است که SOP خود را نوشته‌اند. حال قصد دارند ایرادات احتمالی آن را برطرف کنند و کیفیت آن را ارتقاء دهند. لازم به ذکر است که خدمات این پکیج فقط شامل ویرایش حرفه‌ای انگیزه نامه ارائه شده از سوی شما می شود و شامل نوشتن کامل آن نیست. تغییرات لازم از طرف کارشناس اپلای پال بر روی SOP تحویل داده شده از سوی شما اعمال و نواقص آن رفع می‌گردد. در آخر نسخه نهایی آن در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه: 300,000 تومان

نگارش حرفه‌ای انگیزه نامه تحصیلی (فوری)
Professional Writing of Statement Of Purpose (SOP)

در پکیج حاضر، نگارش حرفه‌ای انگیزه نامه شما طی مدت شش روز کاری صورت می پذیرد. اکیداً توصیه می‌شود قبل از نگارش SOP، رزومه تحصیلی خود را تهیه و تدوین سازید. درصورتی که رزومه خود را آماده ندارید، می‌توانید از پکیج نگارش و تدوین حرفه‌ای رزومه بهره بگیرید. مراحل آماده سازی SOP شما به قرار ذیل است:

 • 1. پس از سفارش این پکیج، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس می‌گیرد و پرسشنامه‌ای را جهت حصول اطلاعات موردنیاز برای نگارش SOP به شما ارسال می‌کند که شما می بایست آن را تکمیل کنید و ارجاع دهید.
 • 2. پس از ارسال پرسشنامه تکمیل شده به همراه رزومه تحصیلی از سوی شما به گروه اپلای پل، مرحله نگارش SOP آغاز می‌گردد.
 • 3. پس از نگارش، نسخه اولیه SOP شما در موعد مقرر در قالب فایل PDF برای شما ارسال می‌گردد.
 • 4. در مرحله آخر، تغییرات لازم بر روی نسخه اولیه اعمال و نسخه نهایی در قالب Word و PDF به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه: 600,000 تومان