نگارش و ویرایش حرفه ای انگیزه نامه


Statement of Purpose
نگارش، تدوین، ویرایش و اصلاح حرفه ای انگیزه نامه SOP
از همه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، علاوه بر ارائه رزومه تحصیلی و مدارک موردنیاز جهت پر کردن اپلیکیشن فرم (Application Form)، انگیزه نامه هم درخواست می‌شود. این‌که این انگیزه نامه یا همان SOP مخفف کلمه Statement of purpose هست.

انگیزه نامه با توجه به رشته تحصیلی و کشور موردنظر جهت ادامه تحصیل با عبارات و کلمات مختلف زیر نام‌برده می‌شود:

 • Statement of purpose (SOP)
 • Cover Letter
 • Letter of Interests
 • Statement of Intent
 • Personal statements
 • Motivation Letter

 

انگیزه نامه توصیف‌کننده و نشان‌دهنده قدرت رزومه شما هست. انگیزه نامه‌، به زبان انگلیسی هست و قصد و هدف شمارا برای ادامه تحصیل مشخص می‌کند. انگیزه نامه خلاصه‌ای از زندگی تحصیلی و اشاره‌ای به زندگی روزمره شما هست. انگیزه نامه یا SOP بایستی به‌گونه‌ای تدوین گردد که تنها یک هدف را در ذهن مخاطب تشکیل دهد. هدف انگیزه نامه، نشان‌دهنده اشتیاق و میل شما به ادامه تحصیل و تحقیق و همچنین پویا بودن شما می‌باشد. مهم‌ترین قسمت‌های رزومه همانند پروژه کارشناسی یا کارشناسی ارشد بایستی در انگیزه نامه به نحوی توضیح داده شود که بیان‌کننده اشتیاق شما به انجام پروژه  و زمینه‌های تحقیقاتی بیشتر است. همچنین سایر فعالیت‌های علمی دیگر، مانند دستیار آموزشی استاد Teaching Assistant به‌صورت داستانی جذاب بایستی در انگیزه نامه ذکر گردد.

برای شما که برای نخستین بار می‌خواهید دست‌به‌قلم بشوید، نوشتن انگیزه نامه شاید مدت‌زمان زیادی زمان ببرد. البته فقط نوشتن متنی آن نیست بلکه نبایستی اشکالات گرامری و نوشتاری داشته باشد. شاید نیاز باشد چندین بار تدوین و اصلاح گردد تا اینکه به sop  مطلوب تبدیل گردد.

نگارش و یا اصلاح انگیزه نامه فردی اگر توسط فردی کارآزموده که در خارج از کشور تحصیل می‌کند و به فضای حاکم بر دانشگاه‌ها و اساتید خارج از کشور تسلط دارد، بسیار نقش مؤثری در جذب خواننده و درنتیجه تأثیر مطلوب برای اخذ پذیرش دارا است. ارزش بیانیه هدف یا انگیزه نامه بسیار زیاد است به‌طوری‌که می‌توان همانند داشتن یک نمره زبان تافل یا آیلتس خوب، به یک انگیزه نامه عالی افتخار کرد.

نکته دیگر در نگارش SOP عدم استفاده از عبارات و جملات استفاده‌شده در نمونه انگیزه نامه‌های دیگران هست. این امر که سرقت ادبی Plagiarism نامیده می‌شود، شانس پذیرش را بسیار کاهش می‌دهد.

 

اپلای پال با تیم مجرب با تضمین کیفیت، انگیزه نامه یا SOP شمارا نگارش، تدوین، اصلاح و یا ترجمه  می‌کند.

پس از ثبت سفارش در سبد خرید، اطلاعات موردنیاز زیر را در قالب یک فایل با فرمت word  یا pdf  آپلود نمایید.  در کمتر از 10 روز، رزومه شما توسط تیم حرفه ای اپلای پال با بالاترین کیفیت و رعایت نکات استاندارد جهانی و بروز نگارش گردیده و به ایمیل شما ارسال می‌گردد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر فرد، با شما تماس گرفته خواهد شد.

به‌منظور مشاوره یا سؤال لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید.

کلمه کلیدی: 

روند سفارش

سفارشات مرتبط

ویرایش حرفه‌ای انگیزه نامه
Professional Editing of the SoP
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته و مدارک شما از قبیل انگیزه نامه شما را از طریق اینترنت و یا حضوراً در دفتر موسسه دریافت می‌کند.
 • متن نوشته‌شده انگیزه نامه شما توسط متخصص گروه اپلای پال ازلحاظ نگارشی ویرایش شده و جملات قوی و تأثیرگذار به متن اضافه می‌شود.
 • درنهایت پس از بررسی نهایی مدرک، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال نتیجه نهایی را خدمت شما ارائه می‌دهد تا شما نیز انگیزه نامه‌تان را بررسی نمایید.

هزینه: 400,000 تومان

ترجمه، نگارش و ویرایش حرفه‌ای انگیزه نامه
Translating, Writing and Professional Editing of the SoP
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته و مدارک شما از قبیل رزومه و داستان زندگی شما را از طریق اینترنت و یا حضوراً در دفتر موسسه دریافت می‌کند.
 • ابتدا مدارک شما (داستان زندگی شما) به مترجم حرفه‌ای که غالباً یکی از اساتید آکادمی زبان‌های خارجی دانش‌پژوهان است جهت ترجمه ارجاع می‌شود.
 • سپس در مرحله دوم، به یکی از متخصصین گروه اپلای پال جهت ویرایش حرفه‌ای و آکادمیک انگیزه نامه ارجاع شده، همچنین متن رزومه با نرم‌افزار ویرایش متن Word به‌صورت استاندارد تایپ می‌شود.
 • در مرحله سوم، متن ازلحاظ نگارشی ویرایش شده و جملات قوی و تأثیرگذار به متن اضافه می‌شود.
 • درنهایت پس از بررسی نهایی مدرک، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال نتیجه نهایی را خدمت شما ارائه می‌دهد تا شما نیز انگیزه نامه‌تان را بررسی نمایید.

هزینه: 500,000 تومان