نگارش و ویرایش حرفه‌ای توصیه‌نامه


Recommendation Letter
نگارش، تدوین ویرایش حرفه ای توصیه نامه اساتید (Recommendation Letter)
توصیه‌نامه یا Recommendation Letter یکی از مدارک لازم ADMISSION’S Requirements Documents برای اخذ پذیرش از اکثر دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقاطع Graduate School یعنی کارشناسی ارشد و دکترا است. این نامه که به خصوصیات و توانایی‌های شما در محیط آکادمیک می‌پردازد باید از طرف یکی از افراد دانشگاهی به‌عنوان‌مثال استاد راهنما، استاد مشاور، استادی که در دوره لیسانس یا فوق‌لیسانس یا دکتری حل تمرین Teaching Assistant بوده و یا نمره بالایی کسب کرده‌اید، گرفته شود.

 

نکات مرتبط با توصیه‌نامه

 • برای هر اپلیکیشن فرم و درخواست پذیرش از دانشگاه، نیازمند به 2 تا 3 توصیه‌نامه از افراد متفاوت هستید.

 • بهتر است در قسمت آخر رزومه کاری یا تحصیلی خود، نام و مشخصات افرادی که می‌خواهید از آن‌ها توصیه‌نامه دریافت کنید را ذکر نمایید.

 • توصیه‌نامه یکی از مدارک الزامی برای درخواست پذیرش دانشگاه‌های خارجی و حتی ایرانی است. در صورت عدم نیاز به توصیه‌نامه برای برخی دانشگاه‌ها بهتر هست این مدرک به‌عنوان additional documents آپلود گردد.

 

انواع و روش‌های ارسال توصیه‌نامه (Recommendation Letter)

 •  روش ارسال توصیه‌نامه عموماً توسط دانشگاه مقصد تعیین می‌شود و به همراه دیگر مدارک لازم باید برای دانشگاه ارسال شود. ارسال توصیه‌نامه به دو روش فیزیکی و الکترونیکی ارسال می‌گردد. این امر به درخواست دانشگاه بستگی دارد.

 • توصیه‌نامه الکترونیکی (online Recommendation Letter)
  هنگام پر کردن اپلیکیشن فرم، یکی از قسمت‌های ستاره‌دار (اجباری) ارسال توصیه‌نامه است. در این قسمت نام طرفی که می‌خواهید برای شما توصیه‌نامه ارسال نماید به همراه ایمیل طرف وارد می‌نمایید. یک ایمیل به‌صورت خودکار برای فرد ذکرشده (به‌عنوان‌مثال ایستاد راهنما) ارسال می‌گردد که حاوی لینک توصیه‌نامه است. استاد پس از وارد شدن به لینک ارسالی به سایت دانشگاه مقصد واردشده و در آنجا، فایل توصیه‌نامه با فرمت word یا pdf را آپلود می‌کند.

 • توصیه‌نامه فیزیکی (Hard Copy Recommendation Letter)
  برخی از دانشگاه‌ها، توصیه‌نامه باید به‌صورت کاغذی و از طریق پست به دانشگاه مقصد ارسال گردد. در این نوع از توصیه‌نامه‌ها، استاد مرجع بایستی بر روی سربرگ دانشگاه مبدأ و توصیه‌نامه خود را برای دانشجو مدنظر نوشته و به‌صورت پاکت مهروموم‌شده برای دانشگاه مقصد پست نماید. برای برخی از دانشگاه‌ها، یک فرم آماده توصیه‌نامه (Recommendation Form) در سایت دانشگاه وجود دارد که دانشجو بایستی آن را پرینت گرفته و استاد مرجع متن توصیه‌نامه را در آن درج نماید.

 

ویرایش و نگارش متن توصیه‌نامه Recommendation Letter

در صورت نیاز به تولید متن توصیه‌نامه استاد Recommendation Letter در خصوص اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی تمام دانشگاه‌های امریکا، کانادا، اروپا و استرالیا توسط گروه اپلای پال می‌توانید به‌صورت حضوری و غیرحضوری درخواست نمایید.

به‌منظور سفارش توصیه‌نامه غیرحضوری، پس از پر کردن فرم اطلاعات و ثبت سفارش متن توصیه‌نامه در کمتر از 3 روز برای شما ارسال می‌گردد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شما تماس گرفته خواهد شد.

کلمه کلیدی: 

روند سفارش

سفارشات مرتبط

عضویت یک ماهه
One-Month Membership

ملاحظات:

 • 1. پس از ثبت نام به عنوان عضو اجازه دسترسی مستیم به بخش منابع و مدارک سایت به شما داده می شود.
 • 2. پس از عضویت می توانید با ورود به پانل کاربری خود (با همان آدرس ایمیل ثبت نام شده)، از بخش منابع و مدارک فایل مورد نظر خود دانلود کنید.
 • 3. این عضویت یک ماهه می‌باشد و از زمان عضویت شما اغاز می‌گردد.
 • 4. حتما فایل ها را به صورت تک به تک دانلود کنید و از دانلود همزمان چند فایل خودداری نمایید تا آنتی ویروس دسترسی شما را نبندد.

هزینه: 50,000 تومان

ویرایش حرفه‌ای متن توصیه‌نامه
Editing the Context of Recommendation letter
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته و مدارک شما از قبیل متن توصیه‌نامه نوشته شده شما را از طریق اینترنت و یا حضوراً در دفتر موسسه دریافت می‌کند.
 • یکی از متخصصین گروه اپلای پال متن ازلحاظ نگارشی ویرایش شده و جملات قوی و تأثیرگذار به متن اضافه می‌شود.
 • درنهایت پس از بررسی نهایی مدرک، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال نتیجه نهایی را خدمت شما ارائه می‌دهد تا شما نیز توصیه‌نامه را بررسی نمایید.

هزینه: 120,000 تومان

نگارش و ویرایش حرفه‌ای توصیه‌نامه
Writing and Editing Context of Recommendation Letter
 • پس از سفارش این خدمت، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال با شما تماس گرفته و مدارک شما از قبیل رزومه و اطلاعات اساتید شما را از طریق اینترنت و یا حضوراً در دفتر موسسه دریافت می‌کند.
 • ابتدا در مرحله اول، یکی از متخصصین گروه اپلای پال متنی براساس اطلاعات رزومه شما و اطلاعات اساتید شما به صورت حرفه‌ای تدوین می کند؛ همچنین متن آن با نرم‌افزار ویرایش متن Word به‌صورت استاندارد تایپ می‌شود.
 • در مرحله دوم، متن ازلحاظ نگارشی ویرایش شده و جملات قوی و تأثیرگذار به متن اضافه می‌شود.
 • درنهایت پس از بررسی نهایی مدرک، مسئول هماهنگی گروه اپلای پال نتیجه نهایی را خدمت شما ارائه می‌دهد تا شما نیز توصیه‌نامه را بررسی نمایید.

هزینه: 150,000 تومان